Home  |   News  |   Testy - prezentacje   |   Dane techniczne  |   Porady  |   Galerie  |   Tuning  |   Download  |   Linki  |   Kontakt
Chevrolet auta
- Aveo
- Corvette
- Lacetti
- Spark

Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Cadillac
Chevrolet
Chrysler
Citroen
Daewoo
Dacia
Daihatsu
Dodge
Ferrari
Fiat
Ford
Honda
Hummer
Hyundai
Infiniti
Jaguar
Jeep
Kia
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lincoln
Lotus
Łada
Maserati
Mazda
Mercedes
Mini
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Pontiac
Porsche
Renault
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Skoda
Smart
SsangYong
Subaru
Suzuki
Toyota
Volkswagen
Volvo

--> Chevrolet --> opisy --> Corvette -->


Chevrolet | prezentacje | testy | samochody nowe i używane

Chevrolet Corvette, galerie i tapety. Wady i zalety.

27.02.2009 |  Chevrolet Corvette Z06 z silnikiem 7.0 l.
Chevrolet Corvette Z06 Najnowsza odmiana amerykańskiego supersamochodu sportowego zaprezentowana została na początku roku w Detroit. "Szóstka" (oznaczenie modelu Z06) to najszybsza i najmocniejsza Corvette w historii marki - a to nie byle jakie osiągnięcie.
W modelu Z06 powrócono do silnika o pojemności 7 litrów. Produkcję ostatniej tak dużej jednostki zarzucono wraz z kryzysem paliwoym na przełomie lat 60. i 70. Jednostka napędowa V8 tradycyjnie umieszczona jest z przodu i napędza tylne koła. Do jej budowy wykorzystano nowoczesne, sprawdzone w wyczynowych jednostkach napędowych materiały, jak tytan (popychacze czy sprężyny zaworów) i aluminium (tłoki i głowica). Ręcznie składane "serce" nowej Corvette rozwija moc pięciuset koni mechanicznych, co zresztą zaznaczono wkomponowanym w logo modelu symbolem "500 HP".

      Chevrolet Corvette Z06 Ważące niecałe półtorej tony auto rozpędza się do 100 km/h w niewiele ponad 4 sekundy, a prędkość maksymalna przekracza 300 km/h. Na masę samochodu (1420 kg) w dużej mierze wpływa waga nadwozia, składającego się z elementów aluminiowych, uzupełnionych komponentami z włókien węglowych.
Sześciobiegowa, manualna skrzynia biegów zamontowana jest oczywiście przed tylną osią - układ "transaxle" to przecież znak firmowy Corvette. Na tylne koła nałożono opony Goodyear o rozmiarze 325/30, przez co konieczne stało się poszerzenie nadwozia o prawie 8 cm w porównaniu z poprzednią wersją tego samochodu.

      Chevrolet Corvette Z06 Dwuosobowe nadwozie trudno z zewnątrz pomylić z jakimkolwiek konkurentem. Auta Corvette dorobiły się przez lata łatwo rozpoznawalnego stylu, widocznego także w modelu Z06. Charakterystyczne są bliźniacze, okrągłe tylne światła i kształt pasa tylnego. Wewnątrz panuje dość mroczna sceneria, tylko trochę rozjaśniona ogromnymi zegarami położonymi dokładnie na wprost oczu kierowcy. Wskazania obrotomierza kończą się na siedmiu tysiącach obr./min, a na końcu skali prędkościomierza dumnie widnieje liczba 200 (to w milach odpowiednik 320 km/h). Tyle Corvette Z06 co prawda nie pojedzie, ale do "zamknięcia zegara" brakuje jej naprawdę niewiele.
Cena tej przyjemności nie jest jeszcze znana, ale należy się spodziewać, że za oceanem wyniesie około 65 tysięcy dolarów.

Na podstawie tekstu: Mikołaaj Sokoła (9/2005 Motor)

Poniżej kilka zdjęć, tapet na pulpit samochodu Chevrolet Corvette Z06.

Chevrolet Corvette Z06 Chevrolet Corvette Z06 Chevrolet Corvette Z06 Chevrolet Corvette Z06

Kobiece spojrzenie...
Copyright © 2006 - Resmoto.com - Prawa zastrzeżone.
Artykuły i publikacje są własnością resmoto.com. Zabrania się na wykorzystywanie w/w materiałów bez zgody Resmoto.com.