Home  |   News  |   Testy - prezentacje   |   Dane techniczne  |   Porady  |   Galerie  |   Tuning  |   Download  |   Linki  |   Kontakt
Chevrolet auta
- Aveo
- Corvette
- Lacetti
- SparkAlfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Cadillac
Chevrolet
Chrysler
Citroen
Daewoo
Dacia
Daihatsu
Dodge
Ferrari
Fiat
Ford
Honda
Hummer
Hyundai
Infiniti
Jaguar
Jeep
Kia
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lincoln
Lotus
Łada
Maserati
Mazda
Mercedes
Mini
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Pontiac
Porsche
Renault
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Skoda
Smart
SsangYong
Subaru
Suzuki
Toyota
Volkswagen
Volvo

--> Chevrolet --> opisy --> Spark -->


Chevrolet | prezentacje | testy | samochody nowe i używane

Chevrolet Spark, galerie i tapety. Wady i zalety.

22.01.2012 |  Chevrolet Spark - pierwsza jazda.
Chevrolet Spark Niewielki Daewoo Matiz, gdy wszedł do sprzedaży w Polsce 6 lat temu, niemal od razu wywalczy sobie spory kawałek rynkowego tortu. Był tani, zwinny i poręczny i na urodę, za sprawą ręki samego Giorgetto Giugiaro nie można było narzekać. Obecnie taki samochód, pohodzący z FSO, można kupić za ok. 28 tys. zł. Nowy Chevrolet Spark (iskra) jest niczym innym jak zmodernizowaną i podretuszowaną (także przez ItalDesign) konstrukcją koreańskiego pochodzenia, ale ambicje ma równie duże. Na przełomie maja i czerwca stanie u nas do rywalizacji ze swym starym wcieleniem oraz, a może przede wszystkim, z Fiatem Pandą. Szefowie europejskiego Chevroleta są jednak spokojni o rezultaty sprzedaż. Atutem nowego modelu ma być przede wszystkim cena, a także te cechy, które zapewniły powodzenie Matizowi.

      Chevrolet Spark W ciągu pierwszego roku Spark ma zdobyć około 10% udziałów w swej kategorii wagowej. W Europie tego typu autek sprzedaje się około miliona sztuk rocznie. W ciągu 2 lat spodziewany jest wzrost do 1,4 miliona aut.
Niewielkie Daewoo radziło już sobie w tej rywalizacji całkiem nieźle, łącznie z tym, że np. we Włoszech było najlepiej sprzedającym się autem klasy mini, wyprzedzając nawet tamtejsze konstrukcje. W tej chwili liderem segmentu jest Fiat Panda, ale koreańska iskierka będzie się starać przypalić mu futerko.
W Polsce nowy Chewolet będzie sprzedawany w 5 wersjach wyposażeniowych (Direct, Plus, Star, Elitę oraz Premium) i z dwiema jednostkami napędowymi. 52-konny silnik trzycylindrowy ma pojemność 0,8 1, a 66-konny czterocylindrowiec osiąga swoją moc z czterech cylindrów o łącznej pojemności 1 litra. To oczywiście nie są tytani i specjaliści od sportowych wrażeń, ale ze swych zadań wywiązują się bez problemu. I jeden, i drugi sprawnie przemieszczają Sparka w ruchu miejskim, zapewniając przy tym spalanie na średnim poziomie tylko nieco przekraczającym 5 litrów, Oba silniki spełniają normy czystości spalin Euro IV.

      Chevrolet Spark Wnętrze pięciodrzwiowego: autka przewidziano do przewozu 5 osób i jest to zadanie wykonalne - między dwiema dzielnicami dużego miasta. Częściej jednak mały Chevy będzie służył jako "wózek na zakupy" czy "nimbus" dla mamy z dwójką dzieci. Piszę: mamy, bowiem to właśnie kobiety stanowią niemal 70% użytkowników dotychczasowego modelu. Nie inaczej będzie pewnie w przypadku tej nowości. Krajowy rynek jednak nieco różni się od europejskich standardów i niejednokrotnie ten maluch będzie pełnił rolę rodzinnej limuzyny. No cóż, sita nabywcza u nas jest jednak nieco mniejsza, zatem trzeba będzie upchnąć wszystko we wnętrzu i na pewno nie będzie padać na głowę, a autko zawiezie swych właścicieli tam, gdzie będą chcieli dotrzeć.
Bagażnik Sparka nie oferuje zbyt wielkiej przestrzeni - w standardowym położeniu oparcia kanapy ma 170 litrów pojemności. To nieco mniej niż w konkurencyjnej Pandzie. Ale po złożeniu asymetrycznie dzielonego oparcia będzie można załadować tam 845 l bagaży. To już pozwala zabrać ze sobą nieco większe zakupy albo wybrać się na krótki wypad za miasto.

      Chevrolet Spark Główne zmiany w konstrukcji samochodu, w porównaniu z poprzednikiem, dotyczyły obniżenia jego masy oraz poprawienia właściwości jezdnych. Oba zadania udało się zrealizować z korzyścią dla parametrów eksploatacyjnych, chociaż zmodyfikowana konstrukcja przedniego zawieszenia i nowa belka skrętna, jeśli wpływają na lepsze prowadzenie auta, to na pewno nie w szokującym stopniu. Ale "chevrolecik" jest z pewnością zwinny i łatwy do manewrowania, a o to przede wszystkim chodziło konstruktorom i użytkownikom.
GM Poland planuje wprowadzenie tego samochodu do sprzedaży jeszcze w maju 2005. Jego cena ma być niższa niż 29 tys. zł, ale nie będzie to kwota dużo mniejsza. W spekulacjach można się pokusić o prognozę kwoty 28 900 zł, tyle pewnie trzeba będzie zapłacić za Sparka 0.8 w bazowej wersji Direct. Iskierka ma szansę zabłysnąć.

Na podstawie tekstu: Borysa Czyżewskiego (13/2005 Motor)

Poniżej kilka zdjęć, tapet na pulpit samochodu Chevrolet Spark.

Chevrolet Spark Chevrolet Spark Chevrolet Spark

Kobiece spojrzenie...

Copyright © 2006 - Resmoto.com - Prawa zastrzeżone.
Artykuły i publikacje są własnością resmoto.com. Zabrania się na wykorzystywanie w/w materiałów bez zgody Resmoto.com.