--> Chrysler --> opisy --> PT Cruiser -->


Chrysler | prezentacje | testy | samochody nowe i używane

Chrysler PT Cruiser, galerie i tapety. Wady i zalety.

12.11.2008 |  Chrysler Street Cruiser - opis.
Chrysler PT Cruiser Stylizacja utrzymana w nostalgicznym klimacie retro zapewniła Chryslerowi rynkowy sukces, znalazła także naśladowców. Potwierdza to przykład entuzjastycznie przyjętego Mini. Już podstawowa wersja PT Cruisera wyróżnia się na tle konkurentów. Wykonany z niezwykłą dbałością o detale Chrysler, mimo upływu czasu, ciągle fascynuje.
Atrakcyjne, nawiązujące do przeszłości nadwozie przyciąga uwagę i wzrok przechodniów oraz kierowców. Jeżeli to komuś nie wystarcza, może wybrać limitowaną wersję, oznaczoną jako Street Cruiser. Widoczne gołym okiem różnice to spoiler nad tylną klapą i charakterystyczne 16-calowe obręcze z lekkich stopów, a także oryginalny kolor nadwozia, zarezerwowany tylko dla tej wersji. Wnętrze kryje kolejne różnice. Wykończenie tablicy przyrządów i dwubarwna skórzana tapicerka, dobrana pod kolor metalizowanego lakieru, dopełniają efekt niecodzienności tego modelu.

      Chrysler PT Cruiser PT Cruiser dostępny jest na polskim rynku w dwóch wersjach silnikowych -benzynowej, o pojemności 2.0 i mocy 141 KM, oraz wysokoprężnej, 2.2 (121 KM). Turbodiesel z wtryskiem common raił stanowi zdecydowanie ciekawszą propozycję i właśnie taki silnik napędza Street Cruisera. Wysoki moment obrotowy i niezła elastyczność pozwalają na bezstresowe wyprzedzanie. Według producenta, przyspieszenie 0-100 km/h zajmuje 12,1 s i jest porównywalne z osiągami silnika benzynowego. Mile zaskakuje niskie średnie zużycie paliwa - niemal 7 l/100 km. Przy masie auta liczącej ponad li tony to dobry wynik. Chrysler prowadzi się pewnie. Zawieszenie nastawione jest raczej na komfort i nie prowokuje do agresywnej jazdy. W ruchu miejskim może dokuczać spory promień skrętu.
PT Cruiser to samochód, który trudno zaszufladkować. Teoretycznie najbliżej mu do popularnych europejskich minivanów, Jednak w porównaniu do najnowszych propozycji w tej klasie (VW Touran, Renault Scenie II, Ford Focus C-MAX}, trudno mówić o nadmiarze przestrzeni wewnątrz czy nadzwyczajnej funkcjonalności. W tym przypadku łatwiej o wysoką pozycję za kierownicą niż o przepastny bagażnik. Jego pojemność to 540 l, co jest raczej przeciętnym wynikiem w tej klasie, ale w razie potrzeby, dzięki składanej tylnej kanapie, można wygospodarować 1820 l przestrzeni bagażowej. Widoczność do tylu także nie należy do wzorowych, a dodatkowo ograniczają ją zagłówki tylnej kanapy.

      Chrysler PT Cruiser Na koniec kilka słów o wysokiej cenie, którą trzeba zapłacić za manifestowanie indywidualizmu. Już podstawowa wersja PT Cruisera 2.2 CRD, oznaczona jako Touring i wyceniana na 107 tys. zł. nie należy z pewnością do rynkowych okazji. Street Cruiser wymaga dopłaty 17 tys. Wysoką cenę w dużym stopniu tłumaczy poziom wyposażenia standardowego. System ABS. kontrola trakcji, 4 poduszki powietrzne, pełne wyposażenie z zakresu komfortu, obejmujące klimatyzację, elektrycznie sterowane szyby i lusterka, radio z CD oraz skórzaną tapicerkę - to wszystko czeka na kierowcę tego niecodziennego samochodu.

Na podstawie tekstu: Wojciecha Jurko (41/2003 Motor)

Poniżej kilka zdjęć, tapet na pulpit samochodu Chrysler PT Cruiser.

Chrysler PT Cruiser Chrysler PT Cruiser Chrysler PT Cruiser