Home  |   News  |   Testy - prezentacje   |   Dane techniczne  |   Porady  |   Galerie  |   Tuning  |   Download  |   Linki  |   Kontakt


Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Cadillac
Chevrolet
Chrysler
Citroen
Daewoo
Dacia
Daihatsu
Dodge
Ferrari
Fiat
Ford
Honda
Hummer
Hyundai
Infiniti
Jaguar
Jeep
Kia
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lincoln
Lotus
Łada
Maserati
Mazda
Mercedes
Mini
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Pontiac
Porsche
Renault
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Skoda
Smart
SsangYong
Subaru
Suzuki
Toyota
Volkswagen
Volvo

--> citroen --> opisy --> c2 -->


Citroen - opisy | prezentacje | testy | samochody nowe i używane

Citroen C2 | galeria | dane techniczne | wady i zalety.

14.09.2008 |  Citroen C2 1.4 SX - mieszczuch.
Citroen C2 Ten samochód wkroczył do salonów sprzedaży z wielkim hukiem. Zmasowana reklama miała nam wmówić, że jest czymś zupełnie nowym, niepowtarzalnym, że C2 nie jest skróconą wersją dobrze przyjętego C3, ale autem o całkiem odmiennym, sportowym wizerunku. A tak naprawdę jest skróconym, dwudrzwiowym C3, a ów sportowy wizerunek z reklamy musiał jednak ustąpić kwestiom praktycznym, jakie niesie ze sobą życie.

      Citroen C2 Po to, by sprzedać sporo egzemplarzy i dobrze zarobić, trzeba znaleźć wielu klientów. Modelem C2, o którym można będzie mówić w kategoriach masowej sprzedaży, jest SX wyposażony w klasyczny wręcz dla PSA benzynowy, 8-zaworowy silnik 1.4/75 KM. Tak napędzany C2 pojedzie dość szybko, z racji niezłej aerodynamiki, lecz z przyspieszeniami jest gorzej, Auto okazuje się równie ciężkie jak C3, mimo o 20 cm mniejszej długości, zatem wysłużona, niezbyt elastyczna jednostka wymaga duszenia prawego pedału, by pojazd jako tako się rozpędził. A w tej sytuacji zapomnieć należy o niskim zużyciu paliwa, także głośność w kabinie osiąga niemałe wartości. W końcu to samochód miejski, w którym zaoszczędzono także na wygłuszeniu.
      Wyposażenie SX jest zaledwie przyzwoite: niestety, nawet ABS nie mieści się w cenie 41 000 zł. O tym, czy tablica przyrządów, żywcem przeniesiona z C3 pasuje do lekko futurystycznego nadwozia C2 można dyskutować, natomiast ciemne, twarde materiały plastikowe nie pasują - to jest poza dyskusją. Oczywiście, dobre wrażenie robią siedzenia - przednie, gdyż są wygodne i dają się nieźle regulować, tylne zaś, gdyż można je przesuwać , przewracać i składać. No i dwudzielne tylne drzwi - to jest prawdziwa, miejska zaleta C2.

      Citroen C2 Miejski sportowiec - tak reklamowany jest C2. Czyli dwa w jednym? W praktyce - miejski może tak, bo krótki i zwrotny. Ale sportowiec raczej nie, przynajmniej bez silnika 1.6. A prowadzenie? Tutaj odnotowaliśmy zaskakujące rozczarowanie: konstruktorom nie udało się uzyskać zadowalającego kompromisu między prowadzeniem na nierównych nawierzchniach a płynnością jazdy. Auto nie jest komfortowo miękkie, a niektórym wyda się nawet nazbyt "skaczące", mimo opon o profilu 65%. Co gorsza C2 na nierównych nawierzchniach nie trzyma kierunku betonowo pewnie, a nawet wręcz nieco myszkuje. Przy tym odgłosy przenoszone do kabiny... dadzą się zauważyć. Doprawdy, trudno jest zbudować proste zawieszenie, które zachowa się dobrze na warszawskiej jezdni. Nie najlepsze wrażenie potęguje solidne stukanie dobiegające z okolic tylnej półki i tylnych siedzeń. Niestety, naszym asfaltom do francuskich daleko!

      Citroen C2 Okazuje się więc, że C2 w wersji "dla ludzi" odbiega nieco od ideału. Chcąc mieć dobrze wyposażony egzemplarz, z łatwością dobijemy do 50 000 zł, a za te pieniądze można kupić już znacznie "poważniejsze" auto. Czy C2 swoim interesującym nadwoziem przekona jednak licznych nabywców? Czy też może podzieli ono w Polsce los kilku innych małych, a kosztownych, aut (Lupo/Arosa, Twingo) i pozostanie tylko rynkową ciekawostką.

Na podstawie artykułu: Jerzy Dyszy (Motor 48/2003)

Poniżej kilka zdjęć, tapet na pulpit samochodu Citroen C2.

Citroen C2 Citroen C2

Kobiece spojrzenie...

Copyright © 2006 - Resmoto.com - Prawa zastrzeżone.
Artykuły i publikacje są własnością resmoto.com. Zabrania się na wykorzystywanie w/w materiałów bez zgody Resmoto.com.