--> Dacia --> opisy --> Sandero -->


Dacia | prezentacje | testy | samochody nowe i używane

Dacia Sandero, galerie i tapety. Wady i zalety.

02.02.2009 |  Dacia Sandaro - nowe auto.
Dacia Sandero Dużo miejsca we wnętrzu i tani zakup oraz eksploatacja - takimi słowami można określić samochody produkowane przez Dacie. Obecnie pojawia się na naszym rynku kolejny model - Sandero, który podobnie jak Logan ma przestronne wnętrze, solidną konstrukcję odporną na kiepskie drogi, niską cenę i 3-letnią gwarancję.
Kilka lat temu fabryka Dacii chyliła się ku upadkowi, ale wykupił ją Renault i od tego momentu przyszłość rumuńskiej marki rysuje się w kolorowych barwach. Dacia nie produkuje jednak wystrzałowych i modnych samochodów. Jest to marka przeznaczona dla ludzi liczących pieniądze i chłodno kalkulujących, którym nie zależy na prestiżu marki, ale wyłącznie na walorach użytkowych i niskich kosztach eksploatacji. W Polsce nie cieszy się więc zbytnią popularnością, gdyż samochód nadal jest u nas wyznacznikiem majętności.

      Dacia Sandero Dacia Sandero jest 5-drzwiowym hatchbackiem i powstała na bazie dobrze znanego Logana. Odziedziczyła po nim przestronne wnętrze oraz solidną konstrukcję. Ma 4 m długości, więc można ją zaliczyć zarówno do klasy B, jak również i C. Skrócenie samochodu za tylną osią niekorzystnie wpłynęło na pojemność bagażnika. 320 litrów to dobry wynik w klasie B, natomiast wśród kompaktów raczej poniżej średniej. Tylna kanapa jest składana i dzielona. Nadwozie ma proste kształty i przyjemną linię. Czy jest ładne? Jest to kwestia gustu. Wnętrze zostało przejęte z Logana, więc jest proste w formie i wykonane z materiałów o niezbyt wysokiej jakości.

      Dacia Sandero Gama silników obejmuje trzy jednostki. Dwie benzynowe 1.4/75 KM i 1.6 87 KM oraz silnik wysokoprężny 1.5 dCi/68 KM lub 85 KM. Diesel pojawi się jednak w późniejszym terminie. Zawieszenie ma prostą konstrukcję, duży prześwit (155 mm) i przystosowane jest do poruszania się po drogach złej jakości, w tym także i gruntowych. Istnieje możliwość montażu zestawu osłon, które nadają Dacii terenowy charakter i upodabniają do SUV-a.
Atutem Sandero jest niska cena - od 28 500 zł. Taka wersja ma w standardzie ABS, poduszkę kierowcy i immobiliser. Natomiast w bogatszych odmianach znajdziemy większość dodatków polepszających komfort jazdy.

Na podstawie tekstu: Grzegorza Burdy.

Poniżej kilka zdjęć, tapet na pulpit samochodu Dacia Sandero.

Dacia Sandero Dacia Sandero Dacia Sandero Dacia Sandero