Home  |   News  |   Testy - prezentacje   |   Dane techniczne  |   Porady  |   Galerie  |   Tuning  |   Download  |   Linki  |   Kontakt
Honda auta
- Accord
- City
- Civic
- CR-X
- FR-V
- HR-V
- Insight
- Jazz
- Prelude

Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Cadillac
Chevrolet
Chrysler
Citroen
Daewoo
Dacia
Daihatsu
Dodge
Ferrari
Fiat
Ford
Honda
Hummer
Hyundai
Infiniti
Jaguar
Jeep
Kia
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lincoln
Lotus
Łada
Maserati
Mazda
Mercedes
Mini
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Pontiac
Porsche
Renault
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Skoda
Smart
SsangYong
Subaru
Suzuki
Toyota
Volkswagen
Volvo

--> honda --> opisy --> accord -->


Honda | prezentacje | testy | samochody nowe i używane

Honda Accord, galerie i tapety. Wady i zalety.

26.02.2009 |  Honda Accord - prezentacja.
Honda Accord VIII Na początku czerwca pojawiła się w sprzedaży ósma generacja Hondy Accord. Model ten jest kolejnym krokiem Hondy do zadomowienia się w segmencie premium. A to oznacza rywalizację z Audi, BMW, Alfa Romeo i Mercedesem. Łatwo nie będzie, ale Accord ma ogromne szansę na sukces.
Samochód klasy premium musi odznaczać się interesującą i nowoczesną stylistką (ale nie awangardową, gdyż dziwactwa nie są mile widziane), a ponadto jakością wykonania, zastosowanymi materiałami oraz techniką na najwyższym poziomie. Musi też mieć wyraźny charakter jednoznacznie identyfikujący go z firmą. Czy nowy Accord spełnia te wymagania? Już niedługo przekonamy się sami, a najlepszym wskaźnikiem będzie poziom sprzedaży.

      Honda Accord VIII Nowy Accord nieco urósł. Sedan jest dłuższy o 5 cm i szerszy o 8 cm, natomiast kombi ma taką samą długość jak poprzednik. Rozstaw osi w obydwu wersjach wynosi 2,7 m. Nadwozie nawiązuje do poprzedniej generacji, ale wyraźnie widać nowy kierunek w stylistyce marki. Narysowane jest ostrymi liniami z wyraźnie zaznaczonymi przetłoczeniami nadkoli. Dużym krokiem naprzód jest wersja kombi. Poprzedni model wzbudzał wiele kontrowersji, natomiast bryła obecnej wersji jest mila dla oka i niezwykle dynamiczna. Przynależność kombi do segmentu premium widać w pojemności bagażnika. Ma on zaledwie 406 litrów. Większy o 60 litrów bagażnik ma sedan, jednak ze względu na niewielki otwór, dostęp do kufra jest w nim mocno utrudniony.
Również wnętrze jest zupełnie nowe. Inna jest deska rozdzielcza i konsola środkowa, wyglądem nawiązująca do większego legenda. Szersze o 8 cm wnętrze korzystnie wpłynęło na komfort jazdy.

      Honda Accord VIII Gamę silnikową nowego Accorda stanowią trzy gruntownie zmodernizowane jednostki. Dwa silniki benzynowe osiągają moc 156 KM (2.0) i 201 KM (2.4), natomiast diesel 150 KM. Napęd na przednie koła przenoszony jest przez mechaniczne 6-biegowe przekładnie. Do silników benzynowych w opcji jest przekładnia automatyczna, natomiast automat do diesla pojawi się w przyszłym roku. Samochód najeżony jest najnowszą techniką. Systemy takie jak ABS, VSA czy komplet poduszek z kurtynami stanowią wyposażenie standardowe każdej wersji. Bogatsze wersje można wyposażyć w adaptacyjny tempomat (ACC), który utrzymuje stałą odległość od poprzedzającego pojazdu i w razie potrzeby sam zmniejsza prędkość; układ CMBS ograniczający skutki kolizji i ostrzegający kierowcę o grożącej kolizji oraz system LKAS utrzymujący pojazd na pasie ruchu.

      Honda Accord VIII Jak przystało na segment premium, już podstawowa wersja jest bogato wyposażona, a zastosowane materiały oraz jakość montażu na wysokim poziomie. Podstawowa jednostka o mocy 156 KM zapewnia więcej niż przyzwoite osiągi. Aby uzyskać jak najniższe zużycie paliwa, na desce rozdzielczej wyświetlana jest informacja o konieczności zmiany biegu na wyższy lub niższy. Wyciszenie wnętrza jest wzorowe, więc można podróżować w ciszy, z prędkościami znacznie przekraczającymi wartości dozwolone w naszym kraju.
Bardzo pożytecznym wyposażeniem wpływającym na poprawę bezpieczeństwa jest adaptacyjny temponiat oraz system LKAS. Po jego aktywacji samochód podąża "jak po sznurku". Kamera cały czas monitoruje drogę i utrzymuje pojazd na pasie ruchu. Jeśli samochód zaczyna zbaczać z toru, rozlega się sygnał dźwiękowy, a następnie komputer lekko skręca kierownicę, aby pojazd z powrotem powrócił na właściwy tor jazdy.
Hondy Accord w wersji sedan będą w sprzedaży od początku czerwca, natomiast kombi od września. Cena wersji 2.0 comfort wynosi 92 900 zł, natomiast diesla 109 500 zł.

Na podstawie tekstu: Grzegorza Burdy

Poniżej kilka zdjęć, tapet na pulpit samochodu Honda Accord VIII.

Honda Accord VIII Honda Accord VIII Honda Accord VIII Honda Accord VIII

Kobiece spojrzenie...
Copyright © 2006 - Resmoto.com - Prawa zastrzeżone.
Artykuły i publikacje są własnością resmoto.com. Zabrania się na wykorzystywanie w/w materiałów bez zgody Resmoto.com.