Home  |   News  |   Testy - prezentacje   |   Dane techniczne  |   Porady  |   Galerie  |   Tuning  |   Download  |   Linki  |   Kontakt
Honda auta
- Accord
- City
- Civic
- CR-X
- FR-V
- HR-V
- Insight
- Jazz
- Prelude

Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Cadillac
Chevrolet
Chrysler
Citroen
Daewoo
Dacia
Daihatsu
Dodge
Ferrari
Fiat
Ford
Honda
Hummer
Hyundai
Infiniti
Jaguar
Jeep
Kia
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lincoln
Lotus
Łada
Maserati
Mazda
Mercedes
Mini
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Pontiac
Porsche
Renault
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Skoda
Smart
SsangYong
Subaru
Suzuki
Toyota
Volkswagen
Volvo

--> honda --> opisy --> City -->


Honda | prezentacje | testy | samochody nowe i używane

Honda City, galerie i tapety. Wady i zalety.

13.01.2013 |  Honda City 1.4 I-DSI - test.
Honda City IV Ciekawe, choć to my tak lubimy auta tego typu, to produkuje się je najczęściej w... Turcji. Fiat Albea, Renault Thalia a teraz i Honda City, budowana na bazie modelu Jazz, powstają właśnie w tym kraju.
Choć trudno zaprojektować małego, ale zgrabnego sedana, stylistom Hondy ta sztuka niemal się udała. Oglądana z boku sylwetka auta jest bardziej proporcjonalna niż konkurentów - Thalii czy Albei. Widać także, że producentowi zależało, aby bryła nadwozia sprawiała wrażenie sportowej. Klinowaty kształt atrapy chłodnicy, ostre linie reflektorów, duża i mocno pochylona przednia szyba - to może się podobać. Inwencji zbrakło chyba przy projektowaniu tyłu nadwozia. Szerokie, wąskie lampy oraz prosta linią pokrywy bagażnika sprawiają, że wygląda on przeciętnie.

      Honda City IV Pozytywne odczucia powracają po zajęciu miejsca w kabinie. Kokpit do złudzenia przypomina ten z modelu Jazz. Materiały użyte do jego wykonania przewyższają jakością te u wspomnianych wcześniej konkurentów. Czytelność wskaźników i rozmieszczenie wszelkich przełączników nie budzą najmniejszych zastrzeżeń. Zaskakuje za to ilość miejsca, jaką inżynierowie Hondy zdołali wygospodarować w tym niewielkim przecież nadwoziu. Zarówno z przodu, jak j z tyłu wygodnie podróżować mogą nawet wysocy pasażerowie. Nie zapomnieli o tym, by było gdzie poupychać przydatne drobiazgi. Schowki w kabinie Hondy City mają łączną pojemność 15,5 l.
Ciekawostką jest system składania tylnej kanapy nazwanej przez producenta "Magie", Nie dość, że jest podzielona w stosunku 60:40 to jeszcze, m.in. dzięki przesunięciu zbiornika paliwa do przodu (na wysokość fotela kierowcy), można ją zależnie od potrzeb łatwo rozkładać. Da się ją więc zwyczajnie położyć, uzyskując tym samym płaską podłogę bagażnika, lub podnieść i odchylić do tyłu - tak, aby zmieściły się wysokie pionowe przedmioty. W połączeniu z bagażnikiem o pojemności 500 l i ładownością ponad 400 kg daje to spore możliwości przewozowe.

      Honda City IV Niestety, potencjalni klienci zainteresowani nową Honda mają dziwny wybór jednostek napędowych. Mogą zdecydować się na benzyno wy silnik I-DSI o pojemności 1,4 l i mocy maksymalnej 83 KM lub... wybrać inny samochód. Jedyna dostępna jednostka napędowa też nie jest nowością - znamy ją dobrze z modelu Jazz.
W wersji z manualną pięciobiegową przekładnią auto średnio spala 7 l benzyny na każde 100 km. Od O do 100 km/h rozpędza się w 13,4 s i osiąga prędkość maksymalną 175 km/h. Jedynie o 0,1 l wzrośnie średnie spalanie, gdy wybierzemy się w podróż egzemplarzem wyposażonym w bezstopniową skrzynię biegów CVT. Niestety, zauważymy dość znaczne straty w dynamice jazdy. City w tej wersji rozpędza się od do 100 km/n w nieco ponad 15 s.

      Honda City IV Niewielką Honda jeździ się przyjemnie. Układ kierowniczy jest precyzyjny, zawieszenie (platforma też pochodzi z modelu Jazz - są kolumny MacPherson, z tylu belka skrętna i wahacze wleczone) dobrze tłumi nierówności i pozwala przy tym także na dynamiczną jazdę w zakrętach. Jednak podczas gwałtownych, nieoczekiwanych skrętów tył auta ma tendencję do lekkiego zarzucania.
Na pochwalę zasługują także hamulce, nie wykazując podatności na tzw. fading, czyli osłabienie siły hamowania w wyniku przegrzania. Denerwujący na dłuższą metę okazał się jedynie spory hałas jednostki napędowej pracującej w wyższych zakresach prędkości obrotowych.
Honda City pojawi się na naszym rynku w lutym 2006 r. Minusem jest, niestety, cena. Ostateczna nie jest jeszcze znana, ale Honda City ma podobno kosztować około 46 tyś. zł. Jeśli to się potwierdzi, City chyba nie podbije polskich miast.

Na podstawie tekstu: T. Korniejewa (Motor 50/2005)

Poniżej kilka zdjęć, tapet na pulpit samochodu Honda City IV.

Honda City IV Honda City IV Honda City IV Honda City IV

Honda City IV Honda City IV Honda City IV Honda City IV

Honda City IV Honda City IV Honda City IV

Kobiece spojrzenie...
Copyright © 2006 - Resmoto.com - Prawa zastrzeżone.
Artykuły i publikacje są własnością resmoto.com. Zabrania się na wykorzystywanie w/w materiałów bez zgody Resmoto.com.