--> honda --> opisy --> civic -->


Honda | prezentacje | testy | samochody nowe i używane

Honda Civic, galerie i tapety. Wady i zalety.

14.01.2009 |  Honda Civic 1.4i LS.
Honda Civic VII Także siódma generacja japońskiego kompaktu nie jest zastrzeżona dla rodzin, czy też dla zamożniejszych klientów ceniących sportowy styl. Civic znowu występuje w dynamicznej wersji trzydrzwiowej. Wabi mniej zasobną klientelę podstawową jednostką napędową 1.4.
Honda nie obdarzyła nowego trzydrzwiowego Civica (14,5 cm krótszy i 5,5 cm niższy niż wersja pięciodrzwiowa) oszałamiającym nadwoziem, na widok którego mdlałyby nie tylko kobiety. Jednak auto ma swój styl: pełny profil, duże oczy, wytworne wnętrze. Przestrzeń w kabinie oraz pojemność bagażnika dorównują wartościom średnim w klasie.
Z powodu malej ilość miejsca na nogi na tylnych siedzeniach oraz zamaszystych drzwi mogą cierpieć pasażerowie i sąsiednie pojazdy. Pocieszeniem jest przedni fotel usłużnie odskakujący do przodu, kiedy zajmowane są miejsca na tylnych siedzeniach.

      Honda Civic VII 90 dzielnych koni mechanicznych nie "dodaje skrzydeł", jednak spontaniczność i kultura pracy szesnastozaworowej jednostki nie dają powodów do narzekań. Przyjemne jest krótkie i łatwo wyczuwalne przełączanie biegów. Elektryczne wspomaganie układu kierowniczego zapewnia łatwość manewrowania podczas parkowania.
Jeśii ktoś cierpi z powodu przegranego wyścigu od świateł do świateł, polecamy silnik 1.6 110 KM (od początku 2002 roku) lub R-Type 200 KM. Wszyscy inni powinni być zadowoleni z przyzwoitego, podczas przyspieszania jednak trochę ospałego, silnika 1.4.
Na szybkich łukach auto ma tendencję do ściągania na zewnątrz. Jest mistrzem "testu łosia" także bez ESP - obciążone okazuje się zwinniejsze niż puste. Jeśli pomimo tego, coś pójdzie nie tak, pomogą cztery poduszki powietrzne, skuteczny ABS z rozdziałem siły hamowania i pięć trzy punktowych pasów bezpieczeństwa. Tylko na środkowym tylnym miejscu brakuje zagłówka.

      Honda Civic VII Komfortowe i bezpieczne zawieszenie, wygodne siedzenia, dobre wyposażenie wersji 1.4i S. Dopłata za klimatyzację 3300 zł. Honda nigdy nie należała do aut tanich. Oferowana u nas wersja 1.4i S kosztuje 50 900 zł.
To jest Civic, w którym można się zakochać od pierwszego wejrzenia. Zgrabne kształty, eleganckie wyposażenie, dobry komfort i oszczędny silnik. Wcale nie przeszkadza fakt, że mało sportowe osiągi nie całkiem pasują do dynamicznego wyglądu.

Na podstawie tekstu: (AŚ 43/2001)

Poniżej kilka zdjęć, tapet na pulpit samochodu Honda Civic VII.

Honda Civic VII Honda Civic VII

Honda Civic
Honda Civic 1994 - 2000.

Honda Civic V
Honda Civic (1991-1995).