Home  |   News  |   Testy - prezentacje   |   Dane techniczne  |   Porady  |   Galerie  |   Tuning  |   Download  |   Linki  |   Kontakt
Honda auta
- Accord
- City
- Civic
- CR-X
- FR-V
- HR-V
- Insight
- Jazz
- Prelude

Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Cadillac
Chevrolet
Chrysler
Citroen
Daewoo
Dacia
Daihatsu
Dodge
Ferrari
Fiat
Ford
Honda
Hummer
Hyundai
Infiniti
Jaguar
Jeep
Kia
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lincoln
Lotus
Łada
Maserati
Mazda
Mercedes
Mini
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Pontiac
Porsche
Renault
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Skoda
Smart
SsangYong
Subaru
Suzuki
Toyota
Volkswagen
Volvo

--> honda --> opisy --> cr-x -->


Honda | prezentacje | testy | samochody nowe i używane

Honda CR-X, galerie i tapety. Wady i zalety.

25.03.2009 |  Honda CR-X del Sol (1992-1998).
Honda CRX del Sol Honda Civic to samochód na tyle udany, że konstruktorzy już w roku 1984 postanowili zrobić niespodziankę klientom i wprowadzić do sprzedaży jego sportową odmianę, CR-X. Samochód reprezentował klasę tanich aut sportowych i niewątpliwie miało to duży wpływ na jego spory rynkowy sukces.
Jednak cena samochodu była tylko dopełnieniem całości. Przede wszystkim Honda CR-X prowokowała wyglądem. W zasadzie technologicznie był to popularny Civic, jednak nadwozie było w zupełnie innym stylu. Zwarte coupe zapowiada dawkę emocji na odpowiednim do wyglądu poziomie. I to odczucie nie opuszcza nas ani przez chwilę, gdy obcujemy z CR-X-em.

      Honda CRX del Sol Wiele elementów wnętrza zostało zaczerpniętych z modelu Civic. Tablica przyrządów nadal cieszy oko i jest ergonomiczna. Prezentowanym modelem jest CR-X 3 generacji tablica ma bardziej indywidualny charakter. Fotele są wygodne i świetnie podtrzymują ciało podróżujących podczas dynamicznej jazdy. Z przodu zarówno kierowca, jak i pasażer mają dużo przestrzeni. Co innego na tylnej kanapie, którą zresztą można znaleźć tylko w starszych modelach. Nie ma się co oszukiwać - każdy CR-X to samochód dwuosobowy. Honda jeździ po asfalcie jak po szynach. Twardo zestrojone zawieszenie i niewielki rozstaw osi sprawiają, że CR-X świetnie prowadzi się w ciasnych zakrętach.

      Honda CRX del Sol O jednostkach napędowych użytkownicy wypowiadają się w samych superlatywach. Już podstawowe silniki o pojemności 1,6 1 i mocy 107 KM zapewniały całkiem przyzwoite osiągi. Rarytasem jest oczywiście stosowany w CR-X silnik 1.6 VTEC, o mocy maksymalnej 160 KM. Najwięcej radości z jazdy sportowa Honda zapewnia, gdy wskazówka obrotomierza przesuwa się w czerwonym polu. Jednak uwaga, tak eksploatowany samochód zużywa więcej nie tylko benzyny, ale i oleju silnikowego, należy zatem pamiętać o jego regularnym uzupełnianiu i wymianach. Jeżeli użytkownicy będą przestrzegali podstawowych zasad eksploatacji, samochód nie będzie sprawiał kłopotów.

Na podstawie tekstu: T. Korniejewa (Motor 5/2005)

Poniżej kilka zdjęć, tapet na pulpit samochodu Honda CR-X del Sol.

Honda CRX del Sol Honda CRX del Sol Honda CRX del Sol Honda CRX del Sol

Honda CRX del Sol Honda CRX del Sol Honda CRX del Sol

Kobiece spojrzenie...
Copyright © 2006 - Resmoto.com - Prawa zastrzeżone.
Artykuły i publikacje są własnością resmoto.com. Zabrania się na wykorzystywanie w/w materiałów bez zgody Resmoto.com.