--> honda --> opisy --> prelude -->


Honda | prezentacje | testy | samochody nowe i używane

Honda Prelude, galerie i tapety. Wady i zalety.

03.05.2008 |  Honda Prelude ciągle budzi emocje.
Honda Prelude Sportowe samochody Hondy zawsze cieszyły się uznaniem miłośników motoryzacji na całym świecie. Niestety, w Polsce z wiadomych względów nigdy nie byty popularne.
Jednak modele, które zostają zapomniane przez kierowców bogatszych krajów, przezywają zazwyczaj drugą młodość w Polsce.
Trzecia generacja sportowej Hondy Prelude jest samochodem rzadkim. Ciekawostką jest, że o wiele bardziej popularne są u nas młodsze i zarazem droższe odmiany modelu.

      Honda Prelude Do napędu tej sportowej Hondy posłużyła jedna jednostka benzynowa o pięciu odmianach mocy. Dwulitrowy silnik może mieć od 109 do 150 KM. Dostępne były także jednostki szesnastozaworowe z wtryskiem paliwa oraz katalizatorem spalin. Użytkownicy zgodnie twierdzą, że silniki Prelude są bardzo trwałe. To ciekawe, bo przecież Honda słynie z jednostek wysokoobrotowych. Skutkuje to na pewno zwiększonym zużyciem oleju (pojawiły się opinie, że w niektórych przypadkach w okresie między wymianami płynu potrzeba dolać nawet 2 l oleju silnikowego), ale jak się okazuje nie ma większego wpływu na trwałość.

Nadwozie Hondy Prelude zostało dobrze zabezpieczone przed korozją, jednak czas robi swoje i w wielu egzemplarzach widać już jej niewielkie ogniska

      Honda Prelude Użytkowanie sportowej Hondy nie jest drogie. Auto w ruchu miejskim spala około 101/100 km. Pomimo poważnego już wieku bardzo rzadko się psuje, a elementy eksploatacyjne dostępne są od ręki. Klocki hamulcowe kupimy od 100 zł (zamienniki), tarcze od 200 zł/kpl., sprzęgło od ok. 600 zł, a tłumik od około 350 zł. Nieco gorzej dostępne są elementy blacharskie. Trzeba ich szukać albo w drogim ASO, albo na rynku części używanych. Drzwi boczne z drugiej ręki kupimy za 220-300 zł, tylny zderzak za 150 zł. Zaskakująco tanie są szyby - 160 zł tylna oraz po 60 zł za tylne boczne.

Potencjalni nabywcy muszą liczyć się z tym, że kupują auto już leciwe, które mimo dobrej opinii może przysporzyć kłopotów. Z drugiej strony zachętą do zakupu jest niska cena oraz rewelacyjne właściwości jezdne.

Na podstawie tekstu: Tomasza Korniejewa (51-52/2006 Motor)

Poniżej kilka zdjęć, tapet na pulpit samochodu Honda Prelude.

Honda Prelude Honda Prelude Honda Prelude Honda Prelude