Home  |   News  |   Testy - prezentacje   |   Dane techniczne  |   Porady  |   Galerie  |   Tuning  |   Download  |   Linki  |   Kontakt
Kia auta
- Cerato
- Pride
- Rio
- SportageAlfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Cadillac
Chevrolet
Chrysler
Citroen
Daewoo
Dacia
Daihatsu
Dodge
Ferrari
Fiat
Ford
Honda
Hummer
Hyundai
Infiniti
Jaguar
Jeep
Kia
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lincoln
Lotus
Łada
Maserati
Mazda
Mercedes
Mini
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Pontiac
Porsche
Renault
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Skoda
Smart
SsangYong
Subaru
Suzuki
Toyota
Volkswagen
Volvo

--> kia --> opisy --> pride -->


Kia | prezentacje | testy | samochody nowe i używane

Kia Pride, galerie i tapety. Wady i zalety.

20.10.2008 |  Kia Pride Kombi GLXi.
Kia Pride Kombi Pride oznacza po angielsku "duma". Ale naprawdę trudno powiedzieć, by technicy koreańskiego koncernu Kia mogli być dumni z wersji kombi modelu Pride.
Ten samochód narodził się jako Mazda 121 (na rynku amerykańskim Ford Festiva). Teraz jako koreński produkt licencyjny przeżywa drugą młodość po wprowadzeniu wersji kombi.
Także i we wnętrzu Koreańczycy nie pokusili się o żadne eksperymenty: taniutki plastik, jak w japońsko-amerykańskim oryginale z roku 1988, i miejsce (choć homologacja opiewa na pięć osób) tylko dla czterech pasażerów. Za to bagażnik (maksymalnie 1083 litrów, ładowność 445 kilogramów) rzeczywiście zasługuje na swą nazwę. 0 przestarzałości konstrukcji kombi świadczy wysoka wewnętrzna krawędź załadunkowa (15 cm), ponad którą trzeba każdorazowo targać ładunki. Kolejna niedogodność dotyczy niedostatecznego wykorzystania materiałów wygłuszających - trzaśniecie drzwiami o czy klapami powoduje brzęk 5 podobny do wydawanego 2 przez kopniętą pustą puszkę.
Krótko mówiąc: samochód ten sprawia wrażenie zdecydowanie starszego od porównywalnej Mazdy 121.

      Kia Pride Kombi 0 wiele lepiej przedstawia się sprawa z silnikiem - przynajmniej do prędkości obrotowej 4000/min, bo powyżej jest nieprzyjemnie hałaśliwy i warkotliwy. Za to ta 64-konna, lubiąca obroty jednostka spala raptem 6,6 l/100 km, i to paliwa 91-oktanowego. Układ przełączania biegów jest po japońsku precyzyjny, z tym że w teście kilkakrotnie wyskoczyło nam drugie przełożenie.
Układ jezdny jest co najmniej za miękki. Tak miękki, że w szybkich zakrętach samochód potrafi podnieść wewnętrzne przednie koło, a przyśpieszanie powoduje tak silne zadarcie "nosa", że jadący w nocy z przeciwka zostają oślepieni. Brakuje poduszek powietrznych, ale z tym jeszcze by się dało jakoś żyć, gdyby nie katastrofalna skuteczność (a raczej kompletna nieskuteczność) układu hamulcowego, zatrzymującego samochód od prędkości 1OO km/h na dystansie 52,7 m. A do tego jeszcze ma on wielką skłonność do fadingu (osłabienie siły hamowania przy każdej kolejnej próbie zatrzymania pojazdu). ABS jest niedostępny, ale właściwie nie ma sensu jego stosowanie, skoro hamulce i tak najwyraźniej nie są w stanie zablokować kół.

      Kia Pride Kombi Elektryczne sterowanie szyb w drzwiach przednich i centralny zamek to już całe wyposażenie komfortowe, którym może się pochwalić Kia Pride Kombi.
29 500 złotych to niska cena, ale obecnie na polskim rynku jest już wiele ciekawszych propozycji w tym przedziale cenowym. Tym bardziej że akurat Kia Pride Kombi 1.3 zaliczona została dc droższej klasy ubezpieczeniowej, niżby to mogło wynikać z jej mocy i wielkości (o 24 ccm przekracza próg kategorii pojemnościowej). Niemniej trzy lata gwarancji (do 100 00C km) wciąż stanowią spory plus.
Małe kombi, problemy wielkie. Bezpieczeństwo czynne i bierne na poziomie sprzed lat 20, niewiele lepiej jest z pozostałymi elementami i układami auta.

Na podstawie tekstu: (AŚ 33/1999)

Poniżej kilka zdjęć, tapet na pulpit samochodu Kia Pride Kombi.

Kia Pride Kombi Kia Pride Kombi Kia Pride Kombi Kia Pride Kombi

Kia Pride Kombi

Kobiece spojrzenie...

Copyright © 2006 - Resmoto.com - Prawa zastrzeżone.
Artykuły i publikacje są własnością resmoto.com. Zabrania się na wykorzystywanie w/w materiałów bez zgody Resmoto.com.