Home  |   News  |   Testy - prezentacje   |   Dane techniczne  |   Porady  |   Galerie  |   Tuning  |   Download  |   Linki  |   Kontakt
Kia auta
- Cerato
- Pride
- Rio
- SportageAlfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Cadillac
Chevrolet
Chrysler
Citroen
Daewoo
Dacia
Daihatsu
Dodge
Ferrari
Fiat
Ford
Honda
Hummer
Hyundai
Infiniti
Jaguar
Jeep
Kia
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lincoln
Lotus
Łada
Maserati
Mazda
Mercedes
Mini
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Pontiac
Porsche
Renault
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Skoda
Smart
SsangYong
Subaru
Suzuki
Toyota
Volkswagen
Volvo

--> kia -> opisy -> sportage -->


Kia | prezentacje | testy | samochody nowe i używane

Kia Sportage, galerie i tapety. Wady i zalety.

01.05.2008 |  Kia Sportage 2.0 1992-2000 przyzwoita terenówka
Kia Sportage Tak naprawdę wszystko ruszyło pełną parą na początku lat dziewięćdziesiątych, kiedy to Kia Motors ukończyła budowę nowoczesnego kompleksu produkcyjnego Asan Bay. W roku 1992 do produkcji wszedł model Sportage, który trafił na nasz rynek w 1995 roku wraz z pojawieniem się polskiego przedstawicielstwa firmy. Podobnie jak w przypadku innych koreańskich producentów, także i w tym Polacy musieli się "oswoić" z egzotyczną firmą. Do pierwszych oferowanych modeli podchodzili nieco nieufnie. Szybko okazało się, że zupełnie niepotrzebnie. Dowodem jest Kia Sportage. Ten sporych rozmiarów SUV okazał się samochodem udanym. Bardzo przestronne wnętrze i pojemny bagażnik czynią ze Sportage ciekawą propozycję auta rodzinnego.

      Kia Sportage Stylizacja wnętrza nie wzbudza zachwytów, ale wszystkie przełączniki zamontowane są w odpowiednim miejscu. Wygodne fotele oraz przyjemna dla oka tapicerka uprzyjemnią podróż na narty czy wypad na spływ kajakowy. Przydatny okaże się napęd na cztery koła, dzięki któremu samochód sprawnie radzi sobie w terenie o średnim stopniu trudności. Na pewno mankamentami terenowej Kii są długa droga hamowania oraz dość wysokie zużycie paliwa. Wersja z dwulitrowym silnikiem benzynowym o mocy maksymalnej 128 KM zużywa w mieście ponad 12 l/100 km, natomiast podczas spokojnej jazdy na trasie, spalanie spada do około - 9 l /100 km. Poza tą "drobnostką" na jednostkę napędową nie można narzekać. Warto także zwrócić uwagę na ogumienie. Często spotyka się egzemplarze jeżdżące na oponach koreańskich, którym daleko do ideału, potrafią sprawić niemiłą niespodziankę, szczególnie podczas deszczu. Kłopotów mogą dostarczyć niezbyt rozbudowana sieć autoryzowanych stacji obsługi oraz długi okres oczekiwania na niektóre części. Poza tym Kia Sportage nie powinna sprawiać użytkownikowi problemów. Bogatsze wersje wyposażone były m.in. w klimatyzację, elektrycznie sterowane szyby oraz lusterka i ABS. Za kilkuletnią Sportage zapłacimy około 16 tysięcy złotych. W zamian otrzymamy całkiem solidny samochód rodzinny z napędem na cztery koła. Tylko to spalanie.

Na podstawie tekstu: Tomasza Korniejewa (50/2004 Motor)

Poniżej kilka zdjęć, tapet na pulpit samochodu Kia Sportage.

Kia Sportage Kia Sportage Kia Sportage Kia Sportage

Kia Sportage

Kobiece spojrzenie...

Copyright © 2006 - Resmoto.com - Prawa zastrzeżone.
Artykuły i publikacje są własnością resmoto.com. Zabrania się na wykorzystywanie w/w materiałów bez zgody Resmoto.com.