Home  |   News  |   Testy - prezentacje   |   Dane techniczne  |   Porady  |   Galerie  |   Tuning  |   Download  |   Linki  |   Kontakt
Kia auta
- Cerato
- Pride
- Rio
- Sportage

Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Cadillac
Chevrolet
Chrysler
Citroen
Daewoo
Dacia
Daihatsu
Dodge
Ferrari
Fiat
Ford
Honda
Hummer
Hyundai
Infiniti
Jaguar
Jeep
Kia
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lincoln
Lotus
Łada
Maserati
Mazda
Mercedes
Mini
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Pontiac
Porsche
Renault
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Skoda
Smart
SsangYong
Subaru
Suzuki
Toyota
Volkswagen
Volvo

--> kia --> opisy --> sportage -->


Kia | prezentacje | testy | samochody nowe i używane

Kia Sportage, galerie i tapety. Wady i zalety.

14.09.2008 |  Kia Sportage Wagon 2.0 16V.
Kia Sportage Wagon Kia postanowiła po raz kolejny wydłużyć swój znany na wielu rynkach terenowy samochód. Jego pięciodrzwiowa wersja nadwoziowa otrzymała większy bagażnik i urosła do długości 4,4 m. Nazywa się teraz w tej "ciężarowej" wersji Wagon.
Między zderzakami mierząc, zrobiło się aż o 32 cm więcej auta, od podłogi do dachu zaś 5 cm. Ponadto koło zapasowe powędrowało pod podłogę - i oto zamiast bagażnika 373/640 l mamy do dyspozycji 483 lub 1319 I. Było o co powalczyć, bo teraz kufra wystarczy i na wyjazd wczasowy, i rodzinny, a uciąg o wartości 1800 kg wystarczy na poważne wyprawy kempingowe.
Nagana należy się w tym układzie projektantom wnętrza, którzy niedopracowanymi pomysłami psują wszystko to, co zyskano na przeróbce karoserii. Oto bowiem tylna kanapa jest tak skonstruowana, że nie da się wykorzystać w pełni walorów kombi: składa się rozdzielnie tylko oparcie, a mechanika tej czynności jest - delikatnie mówiąc - nieprecyzyjna. Kiepsko jest też z jakością wykończenia - montaż i spasowanie elementów kokpitu sprawiają, że każda konstrukcja z klocków lego wydaje się szczytem stabilności i precyzji.

      Kia Sportage Wagon Układ napędowy pozostał nie zmieniony. Dwulitrowy silnik ma poważne kłopoty z siłą ciągu na niskich obrotach. Przy wyższych ostro się bierze do dzieła, ale domaga się za to poważnej nagrody: w teście 12,1 l/100 km. Ponadto spełnia tylko normę EU2. trzeba go więc albo przerobić, albo wymienić (w Unii Europejskiej od 01.01.2001 obowiązuje wyższa czystość spalin).
Mimo silnego wychylania się w zakrętach zachowanie na jezdni jest dobre. Na śliskiej nawierzchni dołączalny przedni napęd dostarcza poczucia bezpieczeństwa, a w połączeniu z samoblokującym tylnym mechanizmem różnicowym i dużym (21,6 cm) prześwitem umożliwia dużo zabawy w trudnym terenie. Układ kierowniczy jest słaby i nieprecyzyjny, daje bardzo mało czucia jezdni, hamulce natomiast niezłe: 42,9 m.

      Kia Sportage Wagon Zbyt miękkie zawieszenie jest jeszcze do przyjęcia, ale za małe i za krótkie fotele już nie. Regulacji wysokości foteli ani pasów nie ma, na tylnej kanapie wyżsi pasażerowie mogą się po zagłówkach spodziewać tylko masażu między łopatkami.
Zdecydowanie jaśniejszy punkt: nie tylko ABS i alufelgi, ale nawet klimatyzacja jest w standardzie, podobnie zresztą jak trzyletnia gwarancja. W Polsce wersji Wagon spodziewać się możemy prawdopodobnie pod koniec I kwartału 2001 roku.
Ten model Kii rzeczywiście urósł, ale właściwie wyłącznie pod względem bagażnika. Zarówno silnik, jak układ jezdny i wyposażenie pozostały bez zmian. Wygląda na to, że Kia przespała możliwość poważnego zagrożenia konkurencji przez zrobienie ze Sportage Wagon prawdziwego SUV-a.

Na podstawie tekstu: (49/2000 AŚ)

Poniżej kilka zdjęć, tapet na pulpit samochodu Kia Sportage Wagon.

Kia Sportage Wagon Kia Sportage Wagon

Kobiece spojrzenie...
Copyright © 2006 - Resmoto.com - Prawa zastrzeżone.
Artykuły i publikacje są własnością resmoto.com. Zabrania się na wykorzystywanie w/w materiałów bez zgody Resmoto.com.