--> lexus --> opisy --> LS -->


Lexus | prezentacje | testy | samochody nowe i używane

Lexus LS, galerie i tapety. Wady i zalety.

28.01.2009 |  Lexus LS 430.
Lexus LS Określenie zanurzyć się w luksusie znakomicie pasuje do uczucia, jakie towarzyszy kierowcy i pasażerom podczas jazdy najnowszym, flagowym modelem Lexusa, LS 430. Zanim powstał nowy model (jego poprzednikiem był bardzo udany, chwalony za niezawodność i komfort, popularny na rynku amerykańskim model LS 400), projektanci przeprowadzili nietypowe jak na branżę motoryzacyjną badania. Przestudiowali bowiem, jak projektowane i wykańczane są wnętrza nie tylko luksusowych samochodów, ale także jachtów, prywatnych samolotów, a nawet apartamenty w najdroższych hotelach. Wszystko po to, aby zapewnić podróżującym maksimum przytulności, luksusu, komfortu jazdy.

      Lexus LS Jak ten zamiar się powiódł? Otwieramy drzwi i siadamy za kierownicą LS430. Nie musimy trzaskać drzwiami, cicho domknie je automat. Fotel jest obszerny, pokryty miękką, perforowaną na siedzeniu i oparciu skórą. Regulacja we wszystkich zakresach elektryczna, łącznie z podparciem lędźwi i ustawianiem wysokości zagłówka. Fotele przednie mają pamięć trzech indywidualnych ustawień oraz w opcji funkcję wentylacji siedzeń. Za dopłatą można zamówić elektryczną regulację tylnych foteli oraz funkcję masażu (oparcie delikatnie wibruje).
W LS 430 nie musimy wkładać klucza do stacyjki. System Smart Key powoduje, że wystarczy mieć elektroniczny klucz przy sobie, aby otworzyć drzwi i uruchomić silnik. Kiedy już silnik pracuje, to tylko wskazówka obrotomierza informuje nas o tym. Auto jest tak dobrze wyciszone, że odgłosów silnika wewnątrz nie słychać nie tylko na postoju, ale także przy prędkościach znacznie przekraczających 100 km/h.

      Lexus LS W najnowszym Lexusie montowana jest wyrafinowana klimatyzacja. Czujniki sterują schładzaniem wnętrza w zależności od liczby pasażerów, nasłonecznienia wnętrza, a nawet od stopnia zanieczyszczenia powietrza wokół auta (gdy wykryją spaliny, włączają obieg wewnętrzny).
Równie wyrafinowany jest sprzęt audio, zaprojektowany specjalnie dla Lexusa LS430 przez znaną firmę Mark Levinson. W skład zestawu audio wchodzi wysokiej klasy radioodbiornik, wzmacniacz, zmieniarka na 6 płyt CD oraz 11 głośników. Za dopłatą można otrzymać system nawigacyjny wykorzystujący płyty DVD fsą one 13 razy pojemniejsze od tradycyjnych CD). System Lexus Navigator wskazuje na 7-calowym ekranie wybraną trasę, stacje benzynowe, a w mieście wybrane obiekty, np. szpitale, teatry, kina itp. Ekran ciekłokrystaliczny służy również do wybierana funkcji klimatyzacji, radioodtwarzacza, komputera pokładowego. Wystarczy lekko dotknąć na ekranie ikonki z daną funkcją. Menu jest bardzo bogate, kolejne funkcję rozwijają się logicznie, korzystanie z nich nie nastręcza żadnych problemów. Dzięki dotykowemu ekranowi uniknięto konieczności montowania na desce rozdzielczej wielu przycisków i przełączników.

      Lexus LS Auta tej klasy co Lexus LS 430 prowadzone są z reguły z powodów prestiżowych i bezpieczeństwa nie przez właścicieli, a przez kierowców. Podróżowanie na tylnej kanapie to sama przyjemność, którą można wzmocnić masażem pleców. Warto jednak, aby od czasu do czasu sam właściciel zasiadł za kierownicą. Nowy silnik V8 o mocy 281 KM i automatyczna skrzynia biegów zadowolą najbardziej wybrednych kierowców. Auto wyposażone jest kompletnie we wszystko, co potrzebne jest dla bezpiecznej, superwygodnej jazdy. Wystarczy ustawić dźwignię na D, wcisnąć pedał gazu i już po 6,7 sekundy auto osiąga 100 km/h. Gdy zechcemy, po kilkudziesięciu sekundach ma szansę rozwinąć prędkość 250 km/h!

Na podstawie tekstu: Romana Dębeckiego (AŚ 52/2000)

Poniżej kilka zdjęć, tapet na pulpit samochodu Lexus LS.

Lexus LS Lexus LS Lexus LS