Home  |   News  |   Testy - prezentacje   |   Dane techniczne  |   Porady  |   Galerie  |   Tuning  |   Download  |   Linki  |   KontaktAlfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Cadillac
Chevrolet
Chrysler
Citroen
Daewoo
Dacia
Daihatsu
Dodge
Ferrari
Fiat
Ford
Honda
Hummer
Hyundai
Infiniti
Jaguar
Jeep
Kia
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lincoln
Lotus
Łada
Maserati
Mazda
Mercedes
Mini
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Pontiac
Porsche
Renault
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Skoda
Smart
SsangYong
Subaru
Suzuki
Toyota
Volkswagen
Volvo

--> lexus --> opisy --> LS -->


Lexus | prezentacje | testy | samochody nowe i używane

Lexus LS, galerie i tapety. Wady i zalety.

28.01.2009 |  Lexus LS 430.
Lexus LS Określenie zanurzyć się w luksusie znakomicie pasuje do uczucia, jakie towarzyszy kierowcy i pasażerom podczas jazdy najnowszym, flagowym modelem Lexusa, LS 430. Zanim powstał nowy model (jego poprzednikiem był bardzo udany, chwalony za niezawodność i komfort, popularny na rynku amerykańskim model LS 400), projektanci przeprowadzili nietypowe jak na branżę motoryzacyjną badania. Przestudiowali bowiem, jak projektowane i wykańczane są wnętrza nie tylko luksusowych samochodów, ale także jachtów, prywatnych samolotów, a nawet apartamenty w najdroższych hotelach. Wszystko po to, aby zapewnić podróżującym maksimum przytulności, luksusu, komfortu jazdy.

      Lexus LS Jak ten zamiar się powiódł? Otwieramy drzwi i siadamy za kierownicą LS430. Nie musimy trzaskać drzwiami, cicho domknie je automat. Fotel jest obszerny, pokryty miękką, perforowaną na siedzeniu i oparciu skórą. Regulacja we wszystkich zakresach elektryczna, łącznie z podparciem lędźwi i ustawianiem wysokości zagłówka. Fotele przednie mają pamięć trzech indywidualnych ustawień oraz w opcji funkcję wentylacji siedzeń. Za dopłatą można zamówić elektryczną regulację tylnych foteli oraz funkcję masażu (oparcie delikatnie wibruje).
W LS 430 nie musimy wkładać klucza do stacyjki. System Smart Key powoduje, że wystarczy mieć elektroniczny klucz przy sobie, aby otworzyć drzwi i uruchomić silnik. Kiedy już silnik pracuje, to tylko wskazówka obrotomierza informuje nas o tym. Auto jest tak dobrze wyciszone, że odgłosów silnika wewnątrz nie słychać nie tylko na postoju, ale także przy prędkościach znacznie przekraczających 100 km/h.

      Lexus LS W najnowszym Lexusie montowana jest wyrafinowana klimatyzacja. Czujniki sterują schładzaniem wnętrza w zależności od liczby pasażerów, nasłonecznienia wnętrza, a nawet od stopnia zanieczyszczenia powietrza wokół auta (gdy wykryją spaliny, włączają obieg wewnętrzny).
Równie wyrafinowany jest sprzęt audio, zaprojektowany specjalnie dla Lexusa LS430 przez znaną firmę Mark Levinson. W skład zestawu audio wchodzi wysokiej klasy radioodbiornik, wzmacniacz, zmieniarka na 6 płyt CD oraz 11 głośników. Za dopłatą można otrzymać system nawigacyjny wykorzystujący płyty DVD fsą one 13 razy pojemniejsze od tradycyjnych CD). System Lexus Navigator wskazuje na 7-calowym ekranie wybraną trasę, stacje benzynowe, a w mieście wybrane obiekty, np. szpitale, teatry, kina itp. Ekran ciekłokrystaliczny służy również do wybierana funkcji klimatyzacji, radioodtwarzacza, komputera pokładowego. Wystarczy lekko dotknąć na ekranie ikonki z daną funkcją. Menu jest bardzo bogate, kolejne funkcję rozwijają się logicznie, korzystanie z nich nie nastręcza żadnych problemów. Dzięki dotykowemu ekranowi uniknięto konieczności montowania na desce rozdzielczej wielu przycisków i przełączników.

      Lexus LS Auta tej klasy co Lexus LS 430 prowadzone są z reguły z powodów prestiżowych i bezpieczeństwa nie przez właścicieli, a przez kierowców. Podróżowanie na tylnej kanapie to sama przyjemność, którą można wzmocnić masażem pleców. Warto jednak, aby od czasu do czasu sam właściciel zasiadł za kierownicą. Nowy silnik V8 o mocy 281 KM i automatyczna skrzynia biegów zadowolą najbardziej wybrednych kierowców. Auto wyposażone jest kompletnie we wszystko, co potrzebne jest dla bezpiecznej, superwygodnej jazdy. Wystarczy ustawić dźwignię na D, wcisnąć pedał gazu i już po 6,7 sekundy auto osiąga 100 km/h. Gdy zechcemy, po kilkudziesięciu sekundach ma szansę rozwinąć prędkość 250 km/h!

Na podstawie tekstu: Romana Dębeckiego (AŚ 52/2000)

Poniżej kilka zdjęć, tapet na pulpit samochodu Lexus LS.

Lexus LS Lexus LS Lexus LS

Kobiece spojrzenie...

Copyright © 2006 - Resmoto.com - Prawa zastrzeżone.
Artykuły i publikacje są własnością resmoto.com. Zabrania się na wykorzystywanie w/w materiałów bez zgody Resmoto.com.