Home  |   News  |   Testy - prezentacje   |   Dane techniczne  |   Porady  |   Galerie  |   Tuning  |   Download  |   Linki  |   Kontakt
Mazda auta
- 121
- 323
- 5
- 626
- MX 5

Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Cadillac
Chevrolet
Chrysler
Citroen
Daewoo
Dacia
Daihatsu
Dodge
Ferrari
Fiat
Ford
Honda
Hummer
Hyundai
Infiniti
Jaguar
Jeep
Kia
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lincoln
Lotus
Łada
Maserati
Mazda
Mercedes
Mini
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Pontiac
Porsche
Renault
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Skoda
Smart
SsangYong
Subaru
Suzuki
Toyota
Volkswagen
Volvo

--> mazda --> opisy --> MX-5 -->

Resmoto.com - opisy | prezentacje | testy | samochody nowe i używane


Opisy Mazda MX-5, jego użytkowanie i eksploatacja. Wady i zalety.

11.03.2009 |  Mazda MX-5 zwinny roadster.
Mazda MX-5 III W Polsce Mazda MX-5 jest niemal równie egzotyczna, jak Boxster. Jednak w USA (gdzie MX-5 jest niezwykle popularna) czy nawet w Europie Zachodniej perspektywa jej posiadania jest całkiem realna dla średnio zarabiającej osoby, czego me można powiedzieć o Porsche. Oba samochody mają sporo wspólnego: dwojgu osób oferują przyjemność jazdy bez dachu nad głowami, atrakcyjny wygląd i wyśmienite własności jezdne. Mazda połączyła te cechy z przystępną ceną i dlatego stała się hitem. Z jej następczynią najprawdopodobniej będzie tak samo.
Nowa Mazda MX-5 nie wygląda tak odważnie, jak prezentowany wcześniej prototyp. Prawdę mówiąc, jest podobna do modelu poprzedniej generacji, niemal nie różni się od niego długością i trzeba się przyjrzeć, żeby ją rozpoznać. Nie jest to jednak wada, po prostu Mazda stara się utrzymać ten sam styl i zadbać o rozwój wcześniej wymienionych cech, za które klienci kochają MX-5.

      Mazda MX-5 III Dwumiejscowy roadster Mazdy ma 399 cm długości, silnik umieszczony wzdłużnie z przodu i napęd na tylną oś. Własności jezdne mają być na jeszcze wyższym poziomie niż poprzedniczki. W przednim zawieszeniu zastosowano podwójne wahacze, a z tyłu oś wielodrążkową. Samonośne stalowe nadwozie jest podobno lekkie i sztywne, a w układzie kierowniczym MX-5 zastosowano przekładnię zębatkową, dzięki temu jest duża szansa, że jego praca będzie precyzyjna. Podobno uzyskano też idealny rozkład mas na obie osie - 50: 50. W chwili premiery poinformowano o jednej jednostce napędowej, która ma pojemność 2 l,4 cylindry i osiąga moc 168 KM. Dla samochodu ważącego nieco ponad 1000 kg to aż nadto Tak wyposażona Mazda MX-5 osiąga prędkość 100 km/h ze startu zatrzymanego w około 7 s i rozpędza się do prędkości maksymalnej ponad 220 km/h.
Do wyboru będą 5- lub 6-stopniowa ręczna skrzynia biegów oraz 5-stopniowy automat. Podobno gama jednostek napędowych wkrótce ma zostać uzupełniona słabszym 126-konnym silnikiem o poj. 1,8 l. Może się wydawać, że to ciut mało, jak na sportowe auto, ale pozory mylą. Osiągi takiej wersji również będą niezłe (0-100 km/h w 9 s, i prędkość maksymalna 200 km/h), więc w zupełności wystarczą do celów, do jakich stworzono MX-5. To przecież auto na wąskie i kręte drogi, gdzie nawet niższa moc nie odbiera wiele z przyjemności jazdy.
Mazda jest wyposażona w miękki, ręcznie składany dach, ale za dopłatą będzie oferowany hardtop - sztywny dach zakładany na zimę.

      Mazda MX-5 III Jeżeli polityka przedstawiciela Mazdy na polski rynek pozostanie taka jak dotychczas, nowa MX-5 raczej nie będzie częstym widokiem na naszych drogach, tak samo jak poprzedni model. A szkoda, bo nowa Mazda to auto, które do koncepcji roadstera może przekonać wiele osób, a nie tylko oferta dla tych, którzy jazdę bez dachu uważają za swój styl życia.

Na podstawie tekstu: Łukasza Kifera (Motor 15/2005).

Poniżej kilka zdjęć, tapet na pulpit samochodu Mazda MX-5

Mazda MX-5 III Mazda MX-5 III Mazda MX-5 III

Kobiece spojrzenie...
Copyright © 2006 - Resmoto.com - Prawa zastrzeżone.
Artykuły i publikacje są własnością resmoto.com. Zabrania się na wykorzystywanie w/w materiałów bez zgody Resmoto.com.