Home  |   News  |   Testy - prezentacje   |   Dane techniczne  |   Porady  |   Galerie  |   Tuning  |   Download  |   Linki  |   Kontakt


Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Cadillac
Chevrolet
Chrysler
Citroen
Daewoo
Dacia
Daihatsu
Dodge
Ferrari
Fiat
Ford
Honda
Hummer
Hyundai
Infiniti
Jaguar
Jeep
Kia
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lincoln
Lotus
Łada
Maserati
Mazda
Mercedes
Mini
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Pontiac
Porsche
Renault
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Skoda
Smart
SsangYong
Subaru
Suzuki
Toyota
Volkswagen
Volvo

--> mercedes --> opisy --> E-klasa -->


Mercedes | prezentacje | testy | samochody nowe i używane

Mercedes E, galerie i tapety. Wady i zalety.

23.10.2008 |  Mercedes E55 T AMG 4 Matic.
Mercedes E55 AMG Firmy motoryzacyjne uwielbiają swych klientów - i oczywiście wszystkich ich traktują równo. Ale, jak uczy literatura (i, niestety, doświadczenie życiowe), zawsze tam, gdzie wszyscy są równi, zdarzają się i równiejsi. Ci "równiejsi", w oczach producentów i sprzedawców samochodów, to ludzie, którzy właściwie mają już wszystko. Maja oni tendencje do popadania z tego powodu we frustrację -no bo jak już wszystko jest, to czego bytu jeszcze trochę "po-chcieć"? Właśnie dla nich ciężko pracuje fabryczny tuner Mercedesa, AMG. Konstruktorzy AMG urabiają sobie ręce po sygnety, by tylko wymyślić to coś, czego najrówniejsi z równych klienci mogliby zapragnąć, choć jeszcze sami o tym nie wiedzą. Stąd pomysł na klasę E kombi z napędem na 4 koła i techniką AMG.

      Mercedes E55 AMG Pod maską dość zwyczajnie wyglądającego kombi klasy wyższej kryje się uosobienie marzeń każdego, kto ma w żyłach choć ociupinę benzyny. Silnik V8 stworzony na bazie seryjnej jednostki E 430 to 5,5-litrowy potwór, każdą oznaką swej pracy dający znać, że marzy tylko o jednym: przerabianiu paliwa na straszliwą moc i nieziemskie osiągi. Opisywanie spontaniczności reagowania na gaz jest tu marnowaniem czasu i atramentu - w każdym razie wystarczy dosłownie musnąć akcelerator, by ogromne i bardzo ciężkie auto jak z procy katapultowało się naprzód, w świat, w którym powinno być jak najwięcej autostrad bez ograniczeń prędkości. Już przy 3000 obr./min kierowca ma tu do dyspozycji monumentalny moment obrotowy o wartości 530 Nm. Dzięki temu nawet przy 200 km/h wdepnięcie gazu w podłogę powoduje bezproblemową reakcję kick-downu - samochód startuje tak radośnie, że fabryczne ograniczenie prędkości maksymalnej do 250 km/h uznać należy za ograniczenie swobód obywatelskich. Za dopłatą ogranicznik ten można zresztą zdjąć. Po zsumowaniu tego wszystkiego kompletnie nie robi wrażenia bezwstydne spalanie sięgające 20 l/100 km.

      Mercedes E55 AMG Połączenie hamulców godnych auta wyczynowego (36,7 m od 100 km/h do zera), systemu ESP i napędu na cztery koła 4Matic daje w efekcie wzorzec bezpieczeństwa. Co istotne, napęd czterokołowy przyjmuje tu rolę niewidzialnego nadzorcy - nie widać go, nie czuć, ale wiadomo zawsze, że kiedy tylko będzie potrzebny, wkroczy do akcji.
Zawieszenie jest twarde, ale nie niewygodne Fotele są wręcz niezrównane.
Dewizą AMG od zawsze było "zabrać klientowi tyle pieniędzy, ile zgodzi się oddać bez stosowania przemoc fizycznej". Za wersję z napędem na jedną oś trzeba zapłacić w Polsce 404 490 zł, 4Matic jest dostępny tylko na specjalne zamówienie, ale czas oczekiwania może być długi W zamian otrzymujemy auto ze wszystkim, co można dziś do samochodu włożyć.
Napęd na cztery koła tak naprawdę jest potrzebny bardzo niewielu kierowcom, a i to rzadko. Spalanie i koszty utrzymania tego auta są horrendalne. Cena astronomiczna. Ale jeśli kogoś na to auto stać, nie ma żadnych wątpliwości...

Na podstawie tekstu: Marcina Matusa (AŚ 40/2000).

Poniżej kilka zdjęć, tapet na pulpit samochodu Mercedes E55 AMG.

Mercedes E55 AMG Mercedes E55 AMG

Kobiece spojrzenie...

Copyright © 2006 - Resmoto.com - Prawa zastrzeżone.
Artykuły i publikacje są własnością resmoto.com. Zabrania się na wykorzystywanie w/w materiałów bez zgody Resmoto.com.