Home  |   News  |   Testy - prezentacje   |   Dane techniczne  |   Porady  |   Galerie  |   Tuning  |   Download  |   Linki  |   Kontakt

Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Cadillac
Chevrolet
Chrysler
Citroen
Daewoo
Dacia
Daihatsu
Dodge
Ferrari
Fiat
Ford
Honda
Hummer
Hyundai
Infiniti
Jaguar
Jeep
Kia
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lincoln
Lotus
Łada
Maserati
Mazda
Mercedes
Mini
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Pontiac
Porsche
Renault
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Skoda
Smart
SsangYong
Subaru
Suzuki
Toyota
Volkswagen
Volvo

--> mercedes --> opisy --> R -->


Mercedes | prezentacje | testy | samochody nowe i używane

Mercedes R W251, galerie i tapety. Wady i zalety.

30.09.2009 |  Mercedes R przed premierą.
Mercedes R 500 Alfabet powoli staje się za ciasny dla Mercedesa, którego ambicją od blisko dekady jest zapełnienie jej możliwej niszy. Do 13 istejących kodów literowych Stuttgart dołącza najwyższy tym razem literę R. Co się pod nią kryje? Auto jest dłuższe od krótszej nowej klasy S z nieznacznie mniejszym rozstawem osi od Maybacha 57 i wyraźnie większym bagażnikiem od niemałego przecież kombi klasy E (nawet o 435 l). I zapewne trzy razy droższe od A-klasy.
Klasa R rewiduje poglądy o pudełkowatych, pozbawionych lekkości minivanach. Nie tylko ze względów estetycznych. Przyspieszenie do setki nie zabiera żadnej z wersji _ więcej niż 8,8 sekundy. Żadna z odmian nie schodzi poniżej pułapu 224 KM. Spodziewaliście się, że wielgachny minivan będzie lepiej przyspieszał od coupe CLK 200? W gamie silników - dwa benzynówce i jeden diesel. Ten ostatni z wtryskiem common rail trzeciej generacji łączy satysfakcjonujące przyspieszenie (8,8 s do setki) z jeszcze bardziej satysfakcjonującym zużyciem paliwa (średnio 9,3 1/100 km). Wisienką na torcie będzie topowa odmiana R 500 z widlastą ósemką, 306 KM i 7 sekund do setki. W przyszłym roku można spodziewać się wersji AMG z nowym 6,3-litrowym V8, zapewne o mocy 510 KM. Pierwszy raz większość szpanerskich coupe będzie oglądało minivana z tyłu.

      Mercedes R 500 Klasa R ma także inne rozwiązania kojarzące się z minivanami jak durszlak z transportem wody. Napęd na obie osie jest częściej spotykany w terenówkach - klasę R wyposażony w stałe 4x4 z rozdziałem 50:50. Śmiały krok, biorąc pod uwagę to, że Skandynawowie, Włosi, Francuzi i Anglicy myślą o fiskalnych obciążeniach właścicieli aut 4K4. Niewiele minivanów może się też pochwalić siedmiobiegowym automatem, znanym do tej pory głównie z pojazdów o znacznie większych (czytaj : ciężarowych) możliwościach przewozowych.
Osiągi mogą być ważne, ale w minivanie istotniejsze jest wnętrze. W "erce" nie ma mowy o żadnej kanapie -sześciu pasażerów podróżuje w sześciu indywidualnych fotelach w trzech rzędach. Siedzenia drugiego rzędu można przesuwać wzdłużnie, a za dopłatą - otrzymać rozdzielającą je konsolę ze schowkami. Po złożeniu dwóch tylnych rzędów foteli otrzymamy bagażnik o długości przeszło 220 cm i pojemności 2385 1. Za dopłatą dostęp do tego sezamu może odbywać się po użyciu jednego przycisku - klapa kufra podniesie się sama. Mercedes wiedział, że odpowiednia ilość miejsca nie wystarczy do wygodnej jazdy. A przynajmniej jazdy ze znakiem jakości trójramiennej gwiazdy. R-klasę nafaszerowano taką ilością najnowocześniejszych technologii jak najnowsze palmtopy.

      Mercedes R 500 Z tyłu znajdziesz pneumatyczne zawieszenie, za dopłatą dostaniesz je także z przodu. Opcjonalny system ADS powyżej 120 km/h obniży samochód o 2 cm. Podczas jazdy po drogach nie pierwszej młodości "erkę" będzie można podnieść do 5 cm.
R-klasa, jak nowy ML i przyszłoroczna klasa G, będzie produkowana w Alabamie. Trzy modele łączy nie tylko fabryka i logo - mają korzystać z tej samej platformy i wielu podzespołów.
Wkrótce alfabet stanie się jeszcze ciaśniejszy dla Mercedesa. Przybędą takie kody jak SLT, CLE, (oba w 2007 r.), X (2008 r.).

Na podstawie tekstu: Krzysztofa Wojciechowicza (Motor 30/2005).

Poniżej kilka zdjęć, tapet na pulpit samochodu Mercedes R 500.

Mercedes R 500 Mercedes R 500 Mercedes R 500 Mercedes R 500

Mercedes R 500 Mercedes R 500 Mercedes R 500

Kobiece spojrzenie...
Copyright © 2006 - Resmoto.com - Prawa zastrzeżone.
Artykuły i publikacje są własnością resmoto.com. Zabrania się na wykorzystywanie w/w materiałów bez zgody Resmoto.com.