Home  |   News  |   Testy - prezentacje   |   Dane techniczne  |   Porady  |   Galerie  |   Tuning  |   Download  |   Linki  |   Kontakt

Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Cadillac
Chevrolet
Chrysler
Citroen
Daewoo
Dacia
Daihatsu
Dodge
Ferrari
Fiat
Ford
Honda
Hummer
Hyundai
Infiniti
Jaguar
Jeep
Kia
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lincoln
Lotus
Łada
Maserati
Mazda
Mercedes
Mini
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Pontiac
Porsche
Renault
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Skoda
Smart
SsangYong
Subaru
Suzuki
Toyota
Volkswagen
Volvo

--> mercedes --> opisy --> S -->


Mercedes | prezentacje | testy | samochody nowe i używane

Mercedes S W221, galerie i tapety. Wady i zalety.

02.11.2009 |  Mercedes S550 - prawie jak Maybach.
Mercedes S500 W221 Listę osobistości, które wybrały S-klasę na potrzeby reprezentacyjne otwiera pierwszy kanclerz Republiki Federalnej Niemiec, Konrad Adenauer. Od niego zresztą zyskał przydomek model W180/128. W latach 60. S-klasa służyła papieżowi Janowi XXIII. Luksusowymi Mercedesami jeździli: szach Iranu Reza Pahlavi, Nelson Mandela i poprzednik Schroedera - Helmut Kohl. Na liście klientów są artyści i sportowcy.
Porównanie S-klasy i Maybacha jest nieprzypadkowe. Wystarczy rzut oka na linie tylnej części auta, by dostrzec podobieństwa do nobliwej marki. Zresztą nikt specjalnie nie przeczy, że S-klasa miała w niej inspirację, a Holger Hutzenlaub, odpowiedzialny za Maybacha i wyższe klasy Mercedesa, podczas prezentacji pomylił się, mówiąc o "S-bachu". Jednak S-klasa ma swój styl przypominający nieco coupe.

      Mercedes S500 W221 To pytanie ma niebagatelne znaczenie. W wersji z trzyosobową tylną kanapą to kierowca i pasażer z przodu będą mieć większą wygodę. Ale w Europie aż 90% właścicieli S-klasy samodzielnie ją prowadzi.
Zakres ustawień fotela jest niebywały (w 12 kierunkach!). Tylko kilka podstawowych funkcji realizowanych jest w tradycyjny dla Mercedesa sposób (przyciskami na drzwiach). Pozostałe dają się ustawić w menu obsługiwanym przez centralne pokrętło. Przy tym fotel na zakrętach "poznaje", w którą stronę i jak mocno skręca kierowca, i zwiększa podparcie zewnętrznych krawędzi.

      Mercedes S500 W221 Nowy 5,5-litrowy silnik benzynowy V8 ma 388 KM. Współpracując z 7-biegowym automatem, blisko dwutonową limuzynę rozpędza, wg producenta, do 100 km/h w 5,4 s. Opanowanie tej mocy dzięki wsparciu różnorodnych układów jest znacznie łatwiejsze. Opcjonalnie samochód może być wyposażony w ABC, czyli układ, który znacznie redukuj e ruchy nadwozia, wykorzystując aktywne, powietrzne zawieszenie i zmienną charakterystykę amortyzatorów.
W praktyce całość sprawdza się tak dobrze, że na alpejskich serpentynach wiodących do St Moritz szwajcarski właściciel Audi S4 oburzony, że wielka limuzyna jest równie szybka i zwinna, podjął bardzo ryzykowne wyprzedzanie na wirażu, by oddalić się na satysfakcjonujący dystans.

      Mercedes S500 W221 Bezpieczeństwo aktywne wesprą systemy Distronic Plus i asystent jazdy nocnej. Ten ostatni wykrywa w ciemności przeszkody znajdujące się w odległości do 150 m przed samochodem. Distronic z kolei tak operuje i hamulcem (bez udziału kierowcy!), by utrzymać bezpieczną odległość od poprzedzającego auta. Jedyny problem - nie ma co zrobić z prawą, "niepotrzebną" stopą.
Kupując nową klasę S, o kilka procent droższą od poprzedniej, da się nieco zaoszczędzić: na domowym zestawie audio, bo w samochodzie można posłuchać brzmienia 8-kanałowego systemu typu sound surround Harman/Kardon, i na wizytach u masażysty, bo wystarczy korzystać z aktywnego fotela wyposażonego w funkcje masażu pleców.

Na podstawie tekstu: Jacka Pieśniowskiego (Motor 41/2005).

Poniżej kilka zdjęć, tapet na pulpit samochodu Mercedes S500 W221.

Mercedes S500 W221 Mercedes S500 W221 Mercedes S500 W221 Mercedes S500 W221

Mercedes S500 W221 Mercedes S500 W221

Kobiece spojrzenie...
Copyright © 2006 - Resmoto.com - Prawa zastrzeżone.
Artykuły i publikacje są własnością resmoto.com. Zabrania się na wykorzystywanie w/w materiałów bez zgody Resmoto.com.