Home  |   News  |   Testy - prezentacje   |   Dane techniczne  |   Porady  |   Galerie  |   Tuning  |   Download  |   Linki  |   KontaktAlfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Cadillac
Chevrolet
Chrysler
Citroen
Daewoo
Dacia
Daihatsu
Dodge
Ferrari
Fiat
Ford
Honda
Hummer
Hyundai
Infiniti
Jaguar
Jeep
Kia
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lincoln
Lotus
Łada
Maserati
Mazda
Mercedes
Mini
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Pontiac
Porsche
Renault
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Skoda
Smart
SsangYong
Subaru
Suzuki
Toyota
Volkswagen
Volvo

--> nissan --> opisy --> Maxima -->


Nissan | prezentacje | testy | samochody nowe i używane

Nissan Maxima, galerie i tapety. Wady i zalety.

14.12.2008 |  Nissan Maxima QX 3.0 Elegance
Nissan Maxima 5 Nissan ma dość pozycji ubogiego krewnego w klasie wyższej. Dlatego nowa Maxima dostała więcej: miejsca wewnątrz, bagażnika, wyposażenia... Właściwie ta japońska limuzyna opanowała wszystkie umiejętności, które umożliwiają bezkompleksowe poruszanie się po parkiecie klasy wyższej.
Największym brakiem tego auta jest image. Gdzie wymagana jest suknia balowa, nie wystarczy sztukowana sukienka dzienna z dużą ilością szykownych detali. Odbierane jest to tak, jakby nadmuchano Primerę do rozmiarów XXL, dołożono jej silnik V6 i trochę chromu. W porównaniu z poprzednim modelem obecny ma większy o 5 cm rozstaw osi (2,75 m), a długość o całe 15 cm (4,92 m). Wszerz i wzwyż również urosła: o 1 i 2 cm (1,78 i 1,44 m). Wygrana w ten sposób przestrzeń uszczęśliwia pasażerów z tyłu i użytkowników bagażnika (520 I). Tu więc Nissan nie musi się bać porównywania z jakimkolwiek innym samochodem. Raczej w dziedzinie jakości. Do wymogów klasy wyższej zdecydowanie nie pasują ani nierówno ułożone dywaniki w bagażniku, ani nie najlepiej spasowane oparcia tylnej kanapy.

      Nissan Maxima 5 Jednostka napędowa została przejęta od poprzednika bez zmian. Widlasta "szóstka" ma 140 KM i jest bardzo chętna do współpracy, daje dobre osiągi i zadowala się przyzwoitym spalaniem (9,9 l/100 km). Bardzo dobrze do niej dopasowana jest skrzynia biegów, której jednak w teście zdarzało się haczyć.
¦wietne trzymanie w zakręcie, znakomita jazda na wprost. Zmodyfikowano układ hamulcowy, który oprócz ABS-u obejmuje teraz także BAS i EBD. Niestety, skuteczność się niespecjalnie poprawiła: 41,2 m to dziś nie jest wynik, z jakim w ogóle można podchodzić do klasy wyższej. Zbyt nieprecyzyjny i ciężko pracujący jest układ kierowniczy.

      Nissan Maxima 5 Zawieszenie zapewnia naprawdę wysoki komfort. Oparcia foteli niektórzy z kierowców testowych uznali za zbyt twarde, ale zgodzili się, że jest to kwestia gustu. Wielkie pochwały za wspaniałe wyposażenie: automatyczna klimatyzacja, alufelgi, centralny zamek, radioodtwarzacz CD -w wersji Elegance wszystko jest seryjne.
Najlepsza w Magmie jest jej cena. 52 100 DEM (za wersję Elegance) to cena o 8200 DEM niższa od najtańszego, podstawowego modelu klasy E Mercedesa (w Niemczech). W dodatku dostajemy tu trzyletnią gwarancję. W Polsce Maxima dostępna jest tylko z silnikiem 3.0 V6 (149 tys. zł). Maxima to właściwie wszystko, czego można oczekiwać po limuzynie klasy wyższej. Jeśli więc komuś nie zależy na sztucznym podbudowywaniu swej pozycji za pomocą imageu samochodu, będzie bardzo zadowolony z tej limuzyny.

Na podstawie tekstu: (AŚ 48/2000)

Poniżej kilka zdjęć, tapet na pulpit samochodu Nissan Maxima V.

Nissan Maxima 5 Nissan Maxima 5 Nissan Maxima 5

Kobiece spojrzenie...

Copyright © 2006 - Resmoto.com - Prawa zastrzeżone.
Artykuły i publikacje są własnością resmoto.com. Zabrania się na wykorzystywanie w/w materiałów bez zgody Resmoto.com.