Home  |   News  |   Testy - prezentacje   |   Dane techniczne  |   Porady  |   Galerie  |   Tuning  |   Download  |   Linki  |   KontaktAlfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Cadillac
Chevrolet
Chrysler
Citroen
Daewoo
Dacia
Daihatsu
Dodge
Ferrari
Fiat
Ford
Honda
Hummer
Hyundai
Infiniti
Jaguar
Jeep
Kia
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lincoln
Lotus
Łada
Maserati
Mazda
Mercedes
Mini
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Pontiac
Porsche
Renault
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Skoda
Smart
SsangYong
Subaru
Suzuki
Toyota
Volkswagen
Volvo

--> nissan --> opisy --> micra -->


Nissan | prezentacje | testy | samochody nowe i używane

Nissan Micra, galerie i tapety. Wady i zalety.

20.10.2008 |  Nissan Micra 1.4 Sport.
Nissan Micra Sport Kiedy osiem lat temu Mikra w tym nadwoziu pojawiła się na rynku, zakochały się w niej miliony ludzi. Ale to było osiem lat temu, a Nissan planuje zmianę typoszeregu dopiero za dwa lata. Aby więc powstrzymać regularny spadek sprzedaży, samochodzikowi zafundowano delikatny lifting karoserii i dość poważny hamulcowy oraz silnikowy. Micra jest teraz silniejsza niż kiedykolwiek.
Chromowany "grill" w formie skrzydełek, "brylantowe" reflektory, zmienione zderzaki - wszystko to bardzo ładnie wygląda, ale nie zmienia nic w dziedzinie skąpej przestronności. Wnętrze jest ciasne i zwyczajnie nie nadaje się dla ludzi o długich nogach - o posiadających bagaż już nie wspominając.

      Nissan Micra Sport O wiele lepiej wygląda sprawa z silnikiem. Pojemność tej aluminiowej czterozaworowej jednostki, dzięki zwiększeniu skoku tłoka o 2,3 mm, wzrosła do 1348 ccm, co Japończycy wielkodusznie i optymistycznie zaokrąglają do sprzedażnego 1.4. Jednocześnie moc zwiększyła się z 75 do 82 KM. Tak mocnej Micry jeszcze nie było. Zmotoryzowana w ten sposób Micra zwinnie jak łasica przemyka przez miasto i nie boi się trasy. Odjeżdżając spod świateł nie daje sobie dmuchać w kaszę, a przy wyprzedzaniu zdecydowanie pomaga wyraźnie wyższy moment obrotowy. Niestety, od okolic 4000 obr./min silnik staje się bardzo głośny. ¦wietnie wypada spalanie (6,5 l/100 km), znakomita jest skrzynia biegów.

      Nissan Micra Sport Zawieszenie jest tak zestrojone, że nawet agresywne użytkowanie auta nie powoduje żadnych problemów z charakterystyką jezdną. Precyzyjny jest układ kierowniczy, znerwicowanych ostrzejszą jazdą pasażerów uspokajają cztery poduszki powietrzne i ABS z systemem EBD i BAS. Z takim wyposażeniem Micra zatrzymuje się o całe 4 m wcześniej niż dotąd - brawo! Żeby jeszcze to wcześniejsze zatrzymywanie (42 m) nie było wciąż o 2 metry za dalekie! Seryjnie w wyposażeniu są mocowania lsofix do fotelików dziecięcych.
Nieco usportowiona charakterystyka resorowa nie sprawia, że jazda jest przyjemnie dynamiczna, bez wpadania w twardą niewygodę. Zarówno fotele, jak i wyposażenie są dobre.

      Nissan Micra Sport Niestety, Micre Sport nie będzie dostępna na polskim rynku. Od września oferowany jest model z identycznym silnikiem 1.4 o mocy 82 KM w dwóch wersjach wyposażenia. Droższa wersja - Comfort High - zaopatrzone m.in. w dwa airbagi, elektrycznie sterowane szyby i centralny zamek kosztuje 40 200 zt.
Trzeci face lifting Micry to już maksimum jej możliwości. Zwiększa na do 82 KM moc czyni ją na prawdę szybką, poprawiono wyposażenie wpływające na bezpieczeństwo i skuteczność hamulców cieszą, weselsi wnętrze jest miłe dla oka i pośladków. Niestety, jest to ta sama ciasna Micra.

Na podstawie tekstu: (AŚ 40/2000)

Poniżej kilka zdjęć, tapet na pulpit samochodu Nissan Micra Sport.

Nissan Micra Sport Nissan Micra Sport Nissan Micra Sport Nissan Micra Sport

Nissan Micra Sport

Kobiece spojrzenie...

Copyright © 2006 - Resmoto.com - Prawa zastrzeżone.
Artykuły i publikacje są własnością resmoto.com. Zabrania się na wykorzystywanie w/w materiałów bez zgody Resmoto.com.