--> peugeot --> opisy --> 207 -->


Peugeot | prezentacje | testy | samochody nowe i używane

Peugeot 207, galerie i tapety. Wady i zalety.

06.06.2008 |  Peugeot 207 SW.
Peugeot 207 SW Już niebawem na polskim rynku pojawi się nowa wersja zaprezentowanego w ubiegłym roku Peugeota 207. Tym razem jest to kombi, tradycyjnie dla tej marki oznaczone jako SW. Jest to już trzecia, po hatchbacku i CC, wersja nadwoziowa.
Na coraz bardziej zatłoczonym rynku jest bardzo trudno osiągnąć duży sukces. Ale Peugeot opracował receptę na sukces już przy produkcji poprzedniego modelu, czyli 206. Jest ona dość prosta. Należy dostarczyć klientowi ładny produkt w jak największej liczbie wersji silnikowych i nadwoziowych. Koncepcja ta sprawdziła się, więc z modelem 207 Francuzi postępują tak samo. Obecnie w sprzedaży są odmiany 3 i 5 -drzwiowe, coupe-cabrio i RC. Do tych wersji dołącza teraz stylowe kombi, a już niedługo pojawią się kolejne dwie oraz nowe silniki.

      Peugeot 207 SW Peugeot 207 SW z przodu wygląda tak samo jak wersja hatchback, natomiast zupełnie inna jest pozostała część nadwozia. Patrząc na linię boczną i tył nadwozia można bez problemów doszukać się uderzającego podobieństwa do Peugeota 407 SW. Linia nadwozia jest dynamiczna, a rysy tak charakterystyczne, że tego modelu nie sposób pomylić z inną marką. Wyróżnikiem wersji SW jest szklany dach, więc nie mogło go zabraknąć również w tym modelu. Po odsunięciu elektrycznie sterowanej rolety mamy wrażenie podróżowania kabrioletem. Dzięki zastosowaniu szklanego dachu oraz zwiększeniu wysokości jest znacznie więcej miejsca nad głową.
Peugeot 207 SW jest dłuższy o 12 cm i wyższy prawie o 4 cm. Rozstaw osi pozostał ten sam, więc cały przyrost długości został spożytkowany na powiększenie bagażnika, który urósł o 67 litrów i w SW ma pojemność 337 litrów. Natomiast po złożeniu siedzeń przestrzeń bagażowa wzrasta do 1433 litrów. Bardzo łatwo składa się tylną kanapę. Rozwiązanie to jest podobne do stosowanego od kilku lat w Hondzie Accord Tourer. Składając oparcie automatycznie składa się również siedzisko, tworząc równą powierzchnię załadunku. Dostęp do bagażnika można uzyskać podnosząc całą klapę lub tylko samą szybę.

      Peugeot 207 SW Na początku sprzedaży do wersji SW przygotowano pięć silników: trzy benzynowe 1.4/75 KM, 1.4/ VTi 95 KM i 1.6/ VTi 120 KM oraz dwa wysokoprężne 1.6 HDi o mocy 90 i 110 KM. W silnikach Diesla zastosowano piezoelektryczne wtryskiwacze, a wersja mocniejsza jest standardowo wyposażona w filtr cząstek stałych FAP. Silniki standardowo łączone są z 5-biegowymi skrzyniami, natomiast do silnika benzynowego 1.6 można zamówić automatyczną przekładnię Tiptronic.
W niedalekiej przyszłości zapowiadane są kolejne odmiany SW. Będzie to uterenowiona, ale tylko wyglądu wersja outdoor oraz sportowa z wyglądu i z parametrów wersja RC z turbodoładowanym silnikiem o mocy 175 KM. SW jest już w Europie Zachodniej, u nas sprzedaż rozpocznie się po wakacjach. Ceny oraz wyposażenie nie są jeszcze znane.

Na podstawie tekstu: Grzegorza Burdy (Super Nowości 16-07-2007).

Poniżej kilka zdjęć, tapet na pulpit samochodu Peugeot 207 SW.

Peugeot 207 SW Peugeot 207 SW Peugeot 207 SW