--> renault -> opisy -> kangoo ->


Renault | prezentacje | testy | samochody nowe i używane

Renault Kangoo, galerie i tapety. Wady i zalety.

03.05.2008 |  Renault Kangoo przydatna przestrzeń.
Renault Kangoo Po raz pierwszy Renault Kangoo został zaprezentowany w 1997 r. na salonie samochodowym w Genewie - wtedy jeszcze, jako prototyp pod nazwą Pangea. W tym samym roku producent wprowadził pojazd do swojej oferty pod nazwą Kangoo. Produkcja widocznej na zdjęciach wersji Pampa rozpoczęła się w kwietniu 1998 r. Ta uterenowiona odmiana Kangoo nie posiadała napędu na cztery koła. Konstruktorzy ograniczyli się jedynie do zwiększenia prześwitu o 40 mm oraz wzmocnienia zawieszenia. Jednostkę napędową osłonięto od spodu blachą o grubości 2 mm. W wyposażeniu standardowym znalazły się także większe 14-calowe koła.

Nietuzinkowa, wesoła stylizacja przysporzyła Kangoo sporej popularności. Przyzwyczajeni do kanciastego i monotonnego wyglądu samochodów użytkowych przyszli nabywcy szybko obdarzyli sympatią wyróżniającego się z tłumu "Kangura". Nie bez znaczenia okazały się właściwości praktyczne samochodu - rozsuwane boczne drzwi doskonale sprawdzające się na ciasnych parkingach, mnogość schowków oraz niezwykle obszerne pięcioosobowe wnętrze. Jednym z głównych atutów samochodu jest przestrzeń bagażowa. Przy pięciu osobach w kabinie możemy zabrać jeszcze 600 litrów bagażu. Natomiast po złożeniu tylnej kanapy przestrzeń załadunkowa powiększa się aż do 2600 litrów.

      Renault Kangoo Wnętrze utrzymane jest w wesołych barwach i harmonizuje ze stylizacją karoserii. Nie przeszkadzają nawet pewne niedociągnięcia w wykończeniu. Nie jest to w końcu reprezentacyjna limuzyna, tylko pojazd uniwersalny.

Konstruktorom Kangoo udało się także osiągnąć kompromis pomiędzy twardością małych samochodów dostawczych a miękko zestrojonym zawieszeniem samochodów osobowych. W efekcie Renault Kangoo sprawdza się jako wakacyjne auto rodzinne oraz jako pojazd dostawczy. Drażniące okazują się jedynie hałasy dochodzące do wnętrza podczas jazdy z większymi prędkościami oraz niemiłe odgłosy przy pokonywaniu nierówności. Renault Kangoo stanowi bardzo ciekawą ofertę dla osób potrzebujących auta uniwersalnego, w rozsądnej cenie i taniego w eksploatacji.

Na podstawie tekstu: Tomasza Korniejewa (49/2004 Motor)

Poniżej kilka zdjęć, tapet na pulpit samochodu Renault Kangoo.

Renault Kangoo Renault Kangoo Renault Kangoo Renault Kangoo

Renault Kangoo Renault Kangoo Renault Kangoo