Home  |   News  |   Testy - prezentacje   |   Dane techniczne  |   Porady  |   Galerie  |   Tuning  |   Download  |   Linki  |   Kontakt
Renault auta
- 19
- Clio
- Espace
- Koleos
- Kangoo
- Laguna
- Megane
- Safrane
- ThaliaAlfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Cadillac
Chevrolet
Chrysler
Citroen
Daewoo
Dacia
Daihatsu
Dodge
Ferrari
Fiat
Ford
Honda
Hummer
Hyundai
Infiniti
Jaguar
Jeep
Kia
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lincoln
Lotus
Łada
Maserati
Mazda
Mercedes
Mini
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Pontiac
Porsche
Renault
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Skoda
Smart
SsangYong
Subaru
Suzuki
Toyota
Volkswagen
Volvo

--> renault -> opisy -> laguna ->


Renault | prezentacje | testy | samochody nowe i używane

Renault Laguna, galerie i tapety. Wady i zalety.

05.01.2013 |  Renault Laguna II Grandtour po liftingu.
Renault Laguna 2 Grandtour Lekki lifting (po czterech latach od premiery) zasięgiem przypomina przemalowanie ścian, ale bez odsuwania mebli. Reklama natarczywie zachęcała, by "korzystać z doświadczenia": wystrzegać się ściągających niepowodzenia nieudaczników - kolegów z młodości, a zaufać sprawdzonym rozwiązaniom.
Do testu wybraliśmy i wersję Grandtour, czyli lekkie kombi. Lekkie, bo tylna pokrywa jest tak mocno pochylona, że wygląda prawie jak liftback. Kombi od chwili debiutu zwiększyło swój udział w sprzedaży Laguny z zaledwie 20% do 35%. Rozsądne: skoro linia jest niewiele mniej dynamiczna niż podstawowego liitbacka, to po co rezygnować z przywileju posiadania auta bardziej praktycznego?

      Renault Laguna 2 Grandtour Zmiany wyglądu są dyskretne: lekko przemodelowane reflektory i rozdzielony przez logo na dwie części (obie obwiedzione chromowanymi detalami) wlot powietrza to najpoważniejszy zabieg. Laguna w słońcu teraz bardziej błyszczy także z tyłu.
W środku do poważnych modyfikacji zaliczamy radio o nowej "twarzy" i wyższej jakości tworzywa (wg oficjalnych wyliczeń aż 70% elementów jest nowych) oraz listwę rozdzielającą tablicę wyraźnie na dwie części.

      Renault Laguna 2 Grandtour Tak samo jak poprzednie, za kierownica siedzi się nisko co dla lubiących dynamiczną sylwetkę Laguny będzie zaletą), dodatkowo zapadając, się przy tym w pluszowym fotelu. Kto ma zdrowy kręgosłup, będzie mógł się pławić w komforcie.
Silnik - 120-konny diesel o pojemności 1.9 - to najdoskonalsza emanacja tej linii jednostek napędowych. Na niej ród się zakończy, w drzwiach bowiem już stoi dwulitrowy następca. Niemniej na razie to najlepiej sprzedająca się w Europie wersja silnikowa Laguny. W ogóle udział diesli z przed 4 laty urósł do 77%!
Cztery lata temu był to jeden z lepszych diesli w tej kategorii. Teraz wypada przeciętnie, spalanie między 6,5 a 6,81/100 km, niski moment na początku skali obrotów oraz zbyt już wyraźny odgłos pracy.
Komfortowemu zawieszeniu skorygowano nieznacznie ustawienia: tu akurat doświadczenia zaowocowały w najwłaściwszy sposób. Mocniejsze stabilizatory i bardziej progresywna regulacja amortyzatorów poprawiły stabilność i pozwoliły kierowcy mieć poczucie lepszej kontroli nad samochodem.

      Renault Laguna 2 Grandtour Nie zmieniły się w Lagunie takie cechy, jak relatywnie nieduża przestrzeń nad głowami pasażerów tylnych miejsc, marna dokładność wskazań czujnika ciśnienia w oponach (to wskazuje defekt, to nie) i szybki spadek skuteczności układu wspomagania już po 3-4 gwałtowniejszych zwrotach kierownicą. Nie zmienił się też fakt, że mimo dość wysokiej ceny, nawet na poziomie wyposażenia Luxe Privilege, za ESP trzeba dopłacić 2900 zł.

Na podstawie tekstu: Jacek Pieśniowski (Motor 33/2005)

Poniżej kilka zdjęć, tapet na pulpit samochodu Renault Laguna 2 Grandtour.

Renault Laguna 2 Grandtour Renault Laguna 2 Grandtour Renault Laguna 2 Grandtour Renault Laguna 2 Grandtour

Renault Laguna 2 Grandtour

Kobiece spojrzenie...

Copyright © 2006 - Resmoto.com - Prawa zastrzeżone.
Artykuły i publikacje są własnością resmoto.com. Zabrania się na wykorzystywanie w/w materiałów bez zgody Resmoto.com.