Home  |   News  |   Testy - prezentacje   |   Dane techniczne  |   Porady  |   Galerie  |   Tuning  |   Download  |   Linki  |   Kontakt
Renault auta
- 19
- Clio
- Espace
- Koleos
- Kangoo
- Laguna
- Megane
- Safrane
- Thalia

Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Cadillac
Chevrolet
Chrysler
Citroen
Daewoo
Dacia
Daihatsu
Dodge
Ferrari
Fiat
Ford
Honda
Hummer
Hyundai
Infiniti
Jaguar
Jeep
Kia
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lincoln
Lotus
Łada
Maserati
Mazda
Mercedes
Mini
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Pontiac
Porsche
Renault
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Skoda
Smart
SsangYong
Subaru
Suzuki
Toyota
Volkswagen
Volvo

--> renault -> opisy -> safrane ->


Renault | prezentacje | testy | samochody nowe i używane

Renault Safrane, galerie i tapety. Wady i zalety.

25.10.2008 |  Renault Safrane 3.0 V6 24V Automatik.
Renault Safrane W tym samochodzie cena obejmuje właściwie pełne wyposażenie. Ale w klasie wyższej to jeszcze nie wszystko. Podobnie jak jej pechowa poprzedniczka, R25, tak i "Safranka" nie ma szczęścia do klienteli pozafrancuskiej. Powodem, dla którego ten dopracowany i znakomicie wyposażony samochód nie odnosi sukcesów, może być tylko jedno. Brak tego, co zwykło się określać francuskim słowem "image", a więc wizerunku, stylu i charakteru, dzięki którym klienci już na samo brzmienie słowa "Safrane" czuliby powiew wielkiego świata i rzeczywiście wysokiej klasy - socjalnej i pieniężnej. Aby jeszcze bardziej zachęcić "antyfrancuską koalicję" klientów samochodowych do zainteresowania się tym flagowym okrętem, Renault oferuje Safrane w topowej wersji 3.0 V6 z absolutnie luksusowym wyposażeniem.

      Renault Safrane Auto o nie narzucającym się wyglądzie, szacowne z zewnątrz i przestronne wewnątrz. Dzięki ogromnej klapie bagażnika Safrane to niemal kombi. Bagażnik mieści 455 litrów i ma wręcz wzorcową dostępność. Zarówno siedzisko, jak i oparcie tylnej kanapy są rozdzielnie składane, a po ich złożeniu powstaje płaska przestrzeń o długości 1,75 m, gdzie można wygodnie wykorzystać wysoką ładowność (550 kg).
Dotychczas najpotężniejszym silnikiem była 2,5 l jednostka o mocy 165 KM. Teraz do dyspozycji klientów jest silnik V6 o pojemności 3,0 I i mocy 194 KM. Jednostka to potężna, harmonijnie pracująca i lubiąca obroty, ale spełnia tylko normę czystości Euro 2. Natomiast nie najnowocześniejsza automatyczna skrzynia biegów zmienia biegi ospale i poszarpuje. I tak jednak nie jest w stanie ograniczyć entuzjazmu, z jakim silnik ciągnie auto. Najlepiej jednak Safrane traktować jako luksusowe, bardzo szybkie auto podróżne.

      Renault Safrane Doskonale przyczynia się do tego znakomity układ jezdny o nastawach komfortowych, ale bez popadania w miękkość. Bardzo precyzyjny układ kierowniczy sprawia, że samochód jest bardzo zwrotny i niezmiernie poręczny. Wszelkie lęki powinny zaś zblednąć w obliczu czterech poduszek powietrznych, ABS, pięciu trzypunktowych pasów bezpieczeństwa i zagłówków. Do seryjnego wyposażenia należą nawet reflektory ksenonowe.
Jazda tą "renówką" to jak pobyt w Grand Hotelu nie warszawskim!): cisza, spokój, komfort, mięciutka skóra, wspaniała automatyczna klimatyzacja. Nawet znakomity system stereo (określenie "radioodtwarzacz" byłoby tutaj niemal obelgą) ze zmieniarką CD jest w wyposażeniu standardowym!

      Renault Safrane Cena 161 tys. zł (bez metalizowanego lakieru) brzmi z początku odstraszająco, ale jak się podliczy wszystko, co za to dostajemy, okaże się, że ta wersja Safrane to niemal okazja. Niestety, koszty utrzymania, jak i koszty ubezpieczenia są wysokie.
Safrane nadal pozostało tym, czym zawsze było: taką trochę inną limuzyną klasy wyższej. Bardzo praktyczną i komfortową, teraz nawet z lekką patyną wieku. Do tego pyszny nowy silnik i znakomite wyposażenie, a mimo to wciąż pozostaje otwarta kwestia prestiżu. A tu akurat Renault niewiele może zaoferować.

Na podstawie tekstu: (AŚ 46/1999)

Poniżej kilka zdjęć, tapet na pulpit samochodu Renault Safrane.

Renault Safrane Renault Safrane Renault Safrane Renault Safrane

Copyright © 2006 - Resmoto.com - Prawa zastrzeżone.
Artykuły i publikacje są własnością resmoto.com. Zabrania się na wykorzystywanie w/w materiałów bez zgody Resmoto.com.