Home  |   News  |   Testy - prezentacje   |   Dane techniczne  |   Porady  |   Galerie  |   Tuning  |   Download  |   Linki  |   KontaktAlfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Cadillac
Chevrolet
Chrysler
Citroen
Daewoo
Dacia
Daihatsu
Dodge
Ferrari
Fiat
Ford
Honda
Hummer
Hyundai
Infiniti
Jaguar
Jeep
Kia
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lincoln
Lotus
Łada
Maserati
Mazda
Mercedes
Mini
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Pontiac
Porsche
Renault
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Skoda
Smart
SsangYong
Subaru
Suzuki
Toyota
Volkswagen
Volvo

--> rover --> opisy --> 200 -->


Resmoto.com - opisy | prezentacje | testy | samochody nowe i używane

Opisy Rover 200, jego użytkowanie i eksploatacja. Wady i zalety.

04.10.2008 |  Rover 214 Si - używany.
Rover 214 Si Lata 80. to dla Rovera niezbyt udany okres. Brak własnych nowości skłonił do poszukiwania takowych w ofercie innych firm, co doprowadziło do intensywnej współpracy z Hondą. Nie okazało się to jednak dobrym wyjściem i w połowie lat 90. pojawiła się skonstruowana przez Brytyjczyków seria 200. Mimo podejrzeń o dalsze korzystanie z rozwiązań japońskich auto jest w całości opracowane przez Rovera - stąd pochodzi nadwozie i wnętrze oraz silnik i pozostałe podzespoły mechaniczne.

Zachodzić mogą obawy, że auto niedostatecznie dopracowano lub jest obciążone różnymi słabostkami. Ponieważ z Golfem i Astra konkurować raczej trudno, zdecydowano się zaatakować luksusową część segmentu C. W praktyce oznacza to, że nadwozie wykonano bardzo starannie i jest wzorowe pod względem funkcjonalności. Miejsca z przodu jest pod dostatkiem, tył to przeciętna w klasie, dość obszerny jest bagażnik.

      Rover 214 Si Ergonomia stoi na wysokim poziomie, tylko naprawdę wysoki kierowca będzie miał problemy z dopasowaniem pozycji. O podniesienie prestiżu dbają takie dodatki, jak drewniane elementy wykończeniowe i bogate wyposażenie, np. standardowa poduszka powietrzna kierowcy, elektrycznie sterowane szyby i lusterka czy wspomaganie układu kierowniczego. Drobną wadą jest dość istotnie narastający (od 120 km/h) hałas.
Mechanicznie auta nie dają dużego wyboru. W Polsce najpopularniejszy jest silnik 1.4, dostępny w dwu wariantach: 8- i 16-zaworowej. Cała gama dwulitrowych diesli spotykana jest sporadycznie. Jednostka 1.4 16V jest doskonale znana z... Polonezów, Pojemność 1.4 i moc 103 KM to brzmi naprawdę obiecująco. Przekroczenie około 3700 obr./min czyni z autka mały pocisk. Do osiągów klasy GTI trochę brakuje (osiągniecie 100 km/h trwa niespełna 11 s), ale jeździ się naprawdę sympatycznie. Elastyczność nie jest najlepsza, jednostkę mocno wyżyłowano i aby poruszać się żwawo, trzeba pilnować wysokich obrotów. Spalanie pozostaje na przyzwoitym poziomie. Korzystając z osiągów liczyć się trzeba ze zużyciem nieco poniżej 10 l/100 km w mieście i 7 l w trasie.

      Rover 214 Si Zawieszenie jest udanym kompromisem twardości i komfortu, nie będzie pasowało tylko dynamicznie jeżdżącym kierowcom. Nie sprawia problemów ani podczas jazdy na wprost, ani w zakrętach. Współpraca z Hondą zaowocowała podniesieniem jakości aut. Nie ma zastrzeżeń co do wykończenia wnętrza, również podzespoły mechaniczne wykazują się wysoką trwałością. W Polsce problemem okazać się może ograniczona dostępność i wysokie ceny części zamiennych oraz serwisu (niektóre elementy trzeba zamawiać). Na szczęście stacje obsługi odwiedzać trzeba stosunkowo rzadko. Przeglądy wypadają co 20 tys. km. Dzięki sporej utracie wartości w początkowym okresie eksploatacji samochody stanowią na rynku aut używanych atrakcyjną propozycję.

Na podstawie tekstu: (AŚ 46/2000)

Poniżej kilka zdjęć, tapet na pulpit samochodu Rover 214 Si.

Rover 214 Si Rover 214 Si Rover 214 Si Rover 214 Si

Rover 214 Si Rover 214 Si Rover 214 Si Rover 214 Si

Rover 214 Si

Kobiece spojrzenie...

Copyright © 2006 - Resmoto.com - Prawa zastrzeżone.
Artykuły i publikacje są własnością resmoto.com. Zabrania się na wykorzystywanie w/w materiałów bez zgody Resmoto.com.