Home  |   News  |   Testy - prezentacje   |   Dane techniczne  |   Porady  |   Galerie  |   Tuning  |   Download  |   Linki  |   Kontakt
Seat auta
- Alhambra
- Cordoba
- Ibiza
- Toledo

Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Cadillac
Chevrolet
Chrysler
Citroen
Daewoo
Dacia
Daihatsu
Dodge
Ferrari
Fiat
Ford
Honda
Hummer
Hyundai
Infiniti
Jaguar
Jeep
Kia
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lincoln
Lotus
Łada
Maserati
Mazda
Mercedes
Mini
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Pontiac
Porsche
Renault
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Skoda
Smart
SsangYong
Subaru
Suzuki
Toyota
Volkswagen
Volvo

--> seat --> opisy --> cordoba -->


Seat | prezentacje | testy | samochody nowe i używane

Seat Cordoba, galerie i tapety. Wady i zalety.

27.10.2008 |  Seat Cordoba Vario 1.6 SXE.
Seat Cordoba Vario Auta typu kombi można z grubsza podzielić na dwie grupy. Pierwsza to duże pojazdy, z wielką przestrzenią ładunkową, zdolną pomieścić wiele bagaży czy towarów. Wybierają je osoby mające duże rodziny, często wyjeżdżające na wczasy i weekendy, prowadzące działalność gospodarczą. Druga grupa to małe, kompaktowe kombi, nie oferujące wielkich możliwości załadunkowych, pozwalające jednak zapakować do bagażnika sprzęt sportowy, kilka walizek itp. Takie auta wybierają młodzi, dynamiczni ludzie, uprawiający sporty, najczęściej jeszcze nie obarczeni rodziną, dziećmi. Przykładem takiego właśnie auta jest Seat Cordoba Vario. Pierwsze kombi Seata skonstruowane jest na bazie czterodrzwiowej Cordoby. Cała przednia część pojazdu, do środkowych słupków, przejęta jest bez zmian z Cordoby. Nawet długość obu modeli jest taka sama - 4144 mm. Tył Vario nie jest jednak "przyklejony", całość została zaprojektowana w ten sposób, że tylna część bardzo ładnie komponuje się z przodem, auto ma dobrze dobrane proporcje, prezentuje się z profilu bardzo elegancko.

      Seat Cordoba Vario Nie jest to pojazd, do którego można załadować wielkie paki. Po uniesieniu tylnych drzwi odsłania się otwór o wymiarach 105 cm szerokości (mierzone w połowie wysokości) i 60 cm wysokości. Odległość od dolnej krawędzi bagażnika przy zderzaku do oparć tylnych foteli wynosi 85 cm. I takiej długości przedmiot możemy włożyć do bagażnika. Vario bez konieczności składania oparć tylnych foteli. Gdy bagaż ma większe gabaryty, można złożyć oparcia. Dzięki temu, że siedzenia składają się do przodu, uzyskuje się prawie płaską powierzchnię podłogi. Złożenie tylnych siedzeń pozwala na uzyskanie przestrzeni ładunkowej o długości 150 cm. Jeśli przewożony przedmiot jest jeszcze dłuższy (ale wąski), można złożyć (lub rozłożyć) oparcie przedniego prawego fotela.

      Seat Cordoba Vario Podłoga w bagażniku Vario jest twarda, a to dzięki metalowej pokrywie, którą można unosić. Pod nią znajduje się koło zapasowe (wąska dojazdówka) oraz narzędzia, lewarek, trójkąt itp. Jest to rozwiązanie praktyczne, ale tylko do czasu, kiedy trzeba w drodze zmienić koło. Jeśli mamy załadowany bagażnik, trzeba wyjąć z niego wszystko, żeby dostać się do schowka z kołem zapasowym. Drugim powodem pewnej niewygody jest wysoka na 22 cm krawędź bagażnika, utrudniająca wkładanie i wyjmowanie cięższych przedmiotów. Pojemność bagażnika Cordoby Vario wynosi
390 litrów, a przy złożonych oparciach tylnych foteli 1250 litrów. Ładowność wynosi 400 kg. Łatwo się z tych danych zorientować, że przy pięciu pasażerach bagażnik powinien pozostać praktycznie pusty. Jeśli jednak podróżujemy samotnie lub w 2 osoby, można do Vario zapakować ponad 200 kg bagażu.
Na wielką pochwałę zasługuje silnik o pojemności 1,6 litra i mocy 101 KM. Jest dynamiczny i zarazem elastyczny na wyższych biegach podczas wyprzedzania. Czyni on z Vario bardzo dynamiczne kombi; jego osiągi powinny zadowolić nawet wybrednych kierowców, amatorów szybkiej jazdy.

Na podstawie tekstu: Romana Dębeckiego (Auto Świat 17/1999)

Poniżej kilka zdjęć, tapet na pulpit samochodu Seat Cordoba Vario

Seat Cordoba Vario Seat Cordoba Vario Seat Cordoba Vario Seat Cordoba Vario

Seat Cordoba Vario Seat Cordoba Vario Seat Cordoba Vario Seat Cordoba Vario

Seat Cordoba Vario

Copyright © 2006 - Resmoto.com - Prawa zastrzeżone.
Artykuły i publikacje są własnością resmoto.com. Zabrania się na wykorzystywanie w/w materiałów bez zgody Resmoto.com.