Home  |   News  |   Testy - prezentacje   |   Dane techniczne  |   Porady  |   Galerie  |   Tuning  |   Download  |   Linki  |   Kontakt
Seat auta
- Alhambra
- Cordoba
- Ibiza
- Toledo

Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Cadillac
Chevrolet
Chrysler
Citroen
Daewoo
Dacia
Daihatsu
Dodge
Ferrari
Fiat
Ford
Honda
Hummer
Hyundai
Infiniti
Jaguar
Jeep
Kia
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lincoln
Lotus
Łada
Maserati
Mazda
Mercedes
Mini
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Pontiac
Porsche
Renault
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Skoda
Smart
SsangYong
Subaru
Suzuki
Toyota
Volkswagen
Volvo

--> seat --> opisy --> ibiza -->


Seat | prezentacje | testy | samochody nowe i używane

Seat Ibiza, galerie i tapety. Wady i zalety.

19.04.2008 |  Seat Ibiza Cupra II.
Seat Ibiza Cupra II Szybki, twardy, poręczny - najnowsze wcielenie Seata Ibizy - Cupra - może być prawdziwym przyjacielem osób, w których żyłach płynie choć mała domieszka benzyny, a komfort nie jest priorytetem.
O ile silnik rzeczywiście jest pewnym novum w tym aucie, o tyle nadwozie z pewnością nie należy do ostatniego krzyku mody (w przyszłym roku pojawi się następca). W Cuprze sportowego wyglądu dodają listwy na progach, spoilery. Od czasu ostatniego restylingu o wiele lepiej wyglądają materiały użyte do produkcji kokpitu. Miejsca w środku starczy dla dwójki pasażerów plus bagaż na urlop lub dla jeszcze jednego podróżnego, pod warunkiem że wysiądzie na następnym rogu ulicy.

      Seat Ibiza Cupra II Kto powiedział, że prawdziwe GTI już wyginęły? Jest tutaj i ma się dobrze - silnik Golfa GTI (w Seacie o mocy 156 KM) w ascetyczno-kompaktowym ubranku skrojonym przez gorącokrwistych Hiszpanów. Na nic rozwlekłe opisy, jak auto zachowuje się od 2 do 3 tys, obrotów. Po prostu wpadamy na lewy pas autostrady i zostajemy tam aż do naszego zjazdu. Spalanie, w zależności od humoru prawej nogi, od 8 do 11 litrów na 100 km (w teście około 8,5 I).
Postęp ma swoją nazwę - ESP. Tendencja do zarzucania tyłu po zdjęciu nogi z gazu na pokonywanym szybkim zakręcie została w zupełności wyeliminowana za sprawą elektroniki. Również nerwowe zachowanie układu kierowniczego podczas przyspieszania zostało znacząco zmniejszone. Amatorzy sportowej jazdy życzyliby sobie bardziej bezpośredniego układu kierowniczego. Droga hamowania na poziomie 37,4 metra stanowi najwyższą europejską czołówkę.

      Seat Ibiza Cupra II Auto ma tak sztywno zestrojone zawieszenie, że nawet najechanie na leżący na jezdni klonowy listek powoduje podskakiwanie kierowcy i pasażera. Póki co nie udało się jednak uzyskać kompromisu pomiędzy komfortem a bezpieczeństwem jazdy z wyższymi prędkościami. Co się tyczy wyposażenia zwiększającego komfort... W topowej wersji Ibizy klimatyzacja powinna być standardem.
Przeciwnicy powiedzą "Małe auto za spore pieniądze, duża utrata wartości i wysokie koszty utrzymania". Wszystko to prawda, ale radość z jazdy ogromna. Niestety, Seat Ibiza Cupra nie jest w Polsce oferowany.
Cupra to wspaniała zabawka dla chłopców, którzy nigdy nie chcą dorosnąć (i przy tym dość zamożnych). Prawdziwe auto na kilka dzikich lat jazdy po pasie przeznaczonym do wyprzedzania (lewym oczywiście).

Na podstawie tekstu: (Auto Świat 44/2000)

Seat Ibiza SportRider
Seat Ibiza SportRider Cool II.

Copyright © 2006 - Resmoto.com - Prawa zastrzeżone.
Artykuły i publikacje są własnością resmoto.com. Zabrania się na wykorzystywanie w/w materiałów bez zgody Resmoto.com.