Home  |   News  |   Testy - prezentacje   |   Dane techniczne  |   Porady  |   Galerie  |   Tuning  |   Download  |   Linki  |   Kontakt
Seat auta
- Alhambra
- Cordoba
- Ibiza
- Toledo



Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Cadillac
Chevrolet
Chrysler
Citroen
Daewoo
Dacia
Daihatsu
Dodge
Ferrari
Fiat
Ford
Honda
Hummer
Hyundai
Infiniti
Jaguar
Jeep
Kia
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lincoln
Lotus
Łada
Maserati
Mazda
Mercedes
Mini
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Pontiac
Porsche
Renault
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Skoda
Smart
SsangYong
Subaru
Suzuki
Toyota
Volkswagen
Volvo

-->seat --> opisy --> ibiza -->


Seat | prezentacje | testy | samochody nowe i używane

Seat Ibiza, galerie i tapety. Wady i zalety.

19.04.2008 |  Seat Ibiza SportRider Cool II.
Seat Ibiza SportRider Produkowana od czterech lat Ibiza dziwnie szybko przestała wyglądać na nowość. To zapewne zasługa miękkich, zaokrąglonych linii karoserii samochodu, które wkrótce po debiucie wyszły z mody. Niewiele zmienił tu przeprowadzony kilka miesięcy temu lifting małego Seata. Jednak "od zawsze" nadwozie autorstwa Waltera de Silvy miało w sobie sporo dynamizmu. Aż się prosi, by wyposażano je w odpowiednie silniki.
I producent tak robi, tyle że 180-konna Ibiza Cupra kosztuje 90 tysięcy zł, a 150-konna odmiana FR - 76 tysięcy. Dla mniej zasobnych klientów powstała tańsza o kolejne 20 tys. zł limitowana wersja o nieco przydługiej nazwie - Ibiza SportRider COOL II.

      Seat Ibiza SportRider Z zewnątrz tę specjalną wersję wyróżniają tylko duże, 16-calowe obręcze kół i chromowana ramka wlotu powietrza. W środku - bardzo dobrze wyprofilowane, wygodne fotele, kierownica i dźwignia zmiany biegów obszyte skórą. Reszta wygląda jak w każdej innej Ibizie. Nazwa SportRider wydaje się zatem nieco na wyrost, tym bardziej że auto napędza benzynowy silnik 1.4. Ma tylko 85 KM, ale ciekawą charakterystykę. Moc maksymalną osiąga przy 5000 obr./min, a maksymalny moment obrotowy 130 Nm przy 3600-3800 obr./min. By zatem coś z niego wykrzesać, trzeba utrzymywać wysokie obroty. Nie jest to trudne, bo dźwignia zmiany biegów pracuje lekko i precyzyjnie, szkoda jedynie, że jej skok nie jest krótszy.
Tak wykorzystywana jednostka napędowa nie zapewnia wyjątkowej dynamiki (11,9 s do 100 km/h i 180 km/h prędkości maksymalnej), za to całkiem nieźle brzmi.

      Seat Ibiza SportRider Sprężyście dostrojone zawieszenie umożliwia zaś dynamiczną jazdę po krętych drogach. Frajda z prowadzenia Ibizy SportRider byłaby jeszcze pełniejsza, gdyby przełożenie układu kierowniczego było bardziej bezpośrednie. Trzy pełne obroty między skrajnymi położeniami to w aucie o lekko sportowych aspiracjach zdecydowanie za dużo.
Właśnie - Ibiza SportRider nie jest sportowym samochodem, ma tylko lekko sportowe aspiracje. To propozycja dla tych, którzy "wyrośli" już np. z Fiata Seicento Sporting.

Na podstawie tekstu: Andrzej Penkalla (Auto Świat 51/52/2006)

Poniżej kilka zdjęć, tapet na pulpit samochodu Seat Ibiza SportRider

Seat Ibiza SportRider Seat Ibiza SportRider

Seat Ibiza Cupra II
Seat Ibiza Cupra II.


Copyright © 2006 - Resmoto.com - Prawa zastrzeżone.
Artykuły i publikacje są własnością resmoto.com. Zabrania się na wykorzystywanie w/w materiałów bez zgody Resmoto.com.