Home  |   News  |   Testy - prezentacje   |   Dane techniczne  |   Porady  |   Galerie  |   Tuning  |   Download  |   Linki  |   Kontakt
Skoda auta
- Fabia
- Felicia
- Octavia
- Superb



Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Cadillac
Chevrolet
Chrysler
Citroen
Daewoo
Dacia
Daihatsu
Dodge
Ferrari
Fiat
Ford
Honda
Hummer
Hyundai
Infiniti
Jaguar
Jeep
Kia
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lincoln
Lotus
Łada
Maserati
Mazda
Mercedes
Mini
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Pontiac
Porsche
Renault
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Skoda
Smart
SsangYong
Subaru
Suzuki
Toyota
Volkswagen
Volvo

--> Skoda --> opisy --> Superb -->


Skoda | prezentacje | testy | samochody nowe i używane

Skoda Superb, galerie i tapety. Wady i zalety.

02.02.2009 |  Skoda Superb II prezentacja.
Skoda Superb II Superb pierwszej generacji nie osiągnął nawet w połowie takiego sukcesu jak mniejsza Octavia i Fabia. Czesi wyciągnęli jednak wnioski i nowy model ma ciekawszą i bardziej dynamiczną stylistykę, ładniejsze wnętrze i bardzo uniwersalne nadwozie dzięki nowatorskiej klapie bagażnika.
Ogromny sukces Octavii, a później i Fabii skłonił Czechów do podboju klasy wyższej z przekonaniem, że są "skazani na sukces". Niestety, rzeczywistość okazała się zupełnie inna. Skoda została "sprowadzona na ziemię". Klasa wyższa rządzi się swoimi prawami. Aby osiągnąć sukces, nie wystarczy tylko zaoferować obszerne i wygodne auto w rozsądnej cenie. W tej klasie liczy się coś więcej, czego zabrakło Superbowi. Ale Czesi szybko wyciągnęli wnioski z tej lekcji. Druga generacja flagowego modelu jest wyraźnie dojrzalsza i ma zdecydowanie większe szansę na podbój rynku.

      Skoda Superb II Nowy Superb zgodnie z ogólną tendencją nieco urósł. Jest dłuższy od poprzednika o 3,5 cm, szerszy o 5,2 cm, ale nieznacznie niższy (o 7 mm) i ma mniejszy rozstaw osi (o 4,2 cm). Nadwozie w niczym nie przypomina poprzednika. Ma klinowatą sylwetkę, wygląda dostojnie i solidnie, można nawet powiedzieć, że jest dość dynamiczne. Zupełnie inne jest też wnętrze, które nabrało naprawdę luksusowego wyglądu. Na ilość miejsca nie można było narzekać w poprzednim modelu, a w nowym jest go jeszcze więcej, mimo skrócenia rozstawu osi.
Za to bardzo urósł bagażnik, który obecnie ma pojemność 565 litrów i jest ogromnym atutem Superba. Skoda zastosowała system Twindoor, czyli połączyła zalety sedana i lifibacka. Patrząc na Superba nie mamy wątpliwości, że jest klasycznym sedanem. Ale czy na pewno nim jest? Odpowiedź brzmi: tak i nie. To, jakie jest nadwozie zależy od tego, którą klamką otworzymy bagażnik. Jeśli mamy małe pakunki, bagażnik otwieramy jak w klasycznym Sedanie, a więc unosi się sama pokrywa. Natomiast, gdy trzeba włożyć duże przedmioty, możemy otworzyć całą klapę, razem z tylną szybą, uzyskując wyśmienity dostęp do ogromnej przestrzeni bagażowej.

      Skoda Superb II Gama silnikowa również została gruntownie odnowiona i z poprzedniego modelu pozostał tylko wysłużony, ale mający swoje niezaprzeczalne zalety silnik 1.9TDI/105 KM. Miłośnicy Diesli mają jeszcze do wyboru 2.0 TDI o mocy 140 lub 170 KM. Gamę jednostek benzynowych otwiera malutki 1.4 TSI/125 KM o dynamice zadowalającej, ale nie dodający prestiżu, gdyż limuzynie nie przystoi tak mały silnik. Znacznie lepiej pasuje już 1.8 TSI/160 KM, a najlepiej 3.6 TSI/260 KM. Silniki łączone są standardowo z przekładniami mechanicznymi, a na życzenie z automatycznymi. Najmocniejsza wersja ma w standardzie napęd na wszystkie koła.
Nowy Superb powinien pojawić się na naszych drogach w drugiej połowie 2008 roku. Ceny oraz wyposażenie standardowe nie są jeszcze znane.

Na podstawie tekstu: Grzegorza Burdy.

Poniżej kilka zdjęć, tapet na pulpit samochodu Skoda Superb II.

Skoda Superb II Skoda Superb II Skoda Superb II Skoda Superb II

Skoda Superb II Skoda Superb II Skoda Superb II Skoda Superb II

Kobiece spojrzenie...

Copyright © 2006 - Resmoto.com - Prawa zastrzeżone.
Artykuły i publikacje są własnością resmoto.com. Zabrania się na wykorzystywanie w/w materiałów bez zgody Resmoto.com.