Home  |   News  |   Testy - prezentacje   |   Dane techniczne  |   Porady  |   Galerie  |   Tuning  |   Download  |   Linki  |   Kontakt
Skoda auta
- Fabia
- Felicia
- Octavia
- Superb

Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Cadillac
Chevrolet
Chrysler
Citroen
Daewoo
Dacia
Daihatsu
Dodge
Ferrari
Fiat
Ford
Honda
Hummer
Hyundai
Infiniti
Jaguar
Jeep
Kia
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lincoln
Lotus
Łada
Maserati
Mazda
Mercedes
Mini
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Pontiac
Porsche
Renault
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Skoda
Smart
SsangYong
Subaru
Suzuki
Toyota
Volkswagen
Volvo

--> Skoda --> opisy --> Superb -->


Skoda | prezentacje | testy | samochody nowe i używane

Skoda Superb, galerie i tapety. Wady i zalety.

27.01.2013 |  Skoda Superb - pierwsza jazda.
Skoda Superb II Samochody luksusowe Skody mają długą tradycję, sięgającą lat 30. ubiegłego wieku. Po wielu latach przerwy Superb powrócił do tego segmentu. Obecnie wchodzi na rynek druga generacja, bardziej luksusowa, komfortowa i wyposażona w wiele przydatnych nowinek technicznych.
Nowy Superb jest dłuższy od poprzednika o 3,5 cm, szerszy o 5,2 cm, niższy a 7 mm, a bagażnik ma większy o 103 litry. Nadwozie, jak przystało na klasę wyższą, wygląda dostojnie i elegancko. W tej klasie obowiązującym nadwoziem jest sedan i takie też ma skoda, chociaż... Wprawdzie wygląda jak sedan, bagażnik otwiera się w niej jak w sedanie, ale w razie potrzeby można go otworzyć jak w liftbacku.
Nowe i w niczym nieprzypominające poprzednika jest wnętrze, które nabrało naprawdę luksusowego wyglądu. Na ilość miejsca we wnętrzu nie można było narzekać w poprzednim Superbie, a w nowym jest go jeszcze więcej, mimo skrócenia rozstawu osi.

      Skoda Superb II Gama silnikowa składa się z sześciu jednostek. Trzy z nich to Diesle 1.9TDI/105 KM, 2.0 TDT/140 lub 170 KM. Mocniejszy ma wtrysk common rail, co znacznie poprawiło jego kulturę pracy. Gamę benzynowych otwiera malutki 1.4 TSI/125 KM o zaskakująco dobrej elastyczności i całkiem niezłych osiągach. Następny jest 1.8 TSI/160 KM, a flagowa wersja ma pod maską V6 3.6 TSI/260 KM i napęd na wszystkie koła. Silniki łączone są standardowo z przekładniami mechanicznymi, a na życzenie z automatycznymi.

      Skoda Superb II Nowy Superb prezentuje się zdecydowanie korzystniej niż poprzednik. Wnętrze wykonane jest z wysokiej jakości materiałów, stylistyka ciekawa, a siedząc we wnętrzu ma się naprawdę wrażenie podróży luksusowym pojazdem. Zrezygnowano z przejęcia od VW gotowych modułów wyposażenia takich jak zegary, sterowanie klimatyzacją i radiem, co korzystnie wpłynęło na wygląd i wzrost prestiżu. Miejsca we wnętrzu jest więcej niż wystarczająco i to nie tylko na przednich fotelach. Tylne są prawdziwą dyrektorską kanapą, z ogromną ilością miejsca na nogi, którego na pewno nie zabraknie nawet osobom o wzroście powyżej 2 metrów. Dzięki systemowi Twindoor dostęp do ogromnego kufra jest bardzo wygodny.

      Skoda Superb II Godnym polecenia dodatkiem jest system Park Assist, który praktycznie bez naszej pomocy zaparkuje samochód. Aby go uruchomić, trzeba tylko nacisnąć przycisk. Komputer sam szuka miejsca parkingowego i jeśli go znajdzie, rozpoczyna procedurę parkowania. Kierowca musi tylko włączyć wsteczny bieg i zatrzymać pojazd po zaparkowaniu. Podczas całego manewru kierownicą steruje komputer, który cały czas czuwa, aby nie uszkodzić zaparkowanych obok pojazdów.
Z całej gamy silników najbardziej rozsądny będzie wybór 1.8 TFSI/160 KM lub 2.0 TDI/170 KM. Silniki te w połączeniu ze skrzynią DSG zapewniają dużą przyjemność jazdy, więcej niż wystarczającą dynamikę oraz niskie zużycie paliwa.
Sprzedaż Superba na polskim rynku rusza pod koniec wakacji. Ceny podstawowej wersji rozpoczynają się od 81 tys. zł.

Na podstawie tekstu: Grzegorza Burdy.

Poniżej kilka zdjęć, tapet na pulpit samochodu Skoda Superb II.

Skoda Superb II Skoda Superb II Skoda Superb II Skoda Superb II

Skoda Superb II Skoda Superb II

Kobiece spojrzenie...
Copyright © 2006 - Resmoto.com - Prawa zastrzeżone.
Artykuły i publikacje są własnością resmoto.com. Zabrania się na wykorzystywanie w/w materiałów bez zgody Resmoto.com.