Home  |   News  |   Testy - prezentacje   |   Dane techniczne  |   Porady  |   Galerie  |   Tuning  |   Download  |   Linki  |   Kontakt
Toyota auta
- Avensis
- Aygo
- Carina
- Celica
- Corolla
- Hilux
- Land Cruiser
- RAV 4
- Starlet
- YarisAlfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Cadillac
Chevrolet
Chrysler
Citroen
Daewoo
Dacia
Daihatsu
Dodge
Ferrari
Fiat
Ford
Honda
Hummer
Hyundai
Infiniti
Jaguar
Jeep
Kia
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lincoln
Lotus
Łada
Maserati
Mazda
Mercedes
Mini
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Pontiac
Porsche
Renault
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Skoda
Smart
SsangYong
Subaru
Suzuki
Toyota
Volkswagen
Volvo

--> Toyota --> opisy --> Corolla -->

Toyota | prezentacje | testy | samochody nowe i używane

Toyota Corolla, galerie i tapety. Wady i zalety.

10.01.2011 |  Toyota Corolla od 2001.
Toyota Corolla E12 Początek nowego tysiąclecia był trudnym okresem dla konstruktorów samochodów. Klienci spodziewali się nadzwyczaj nowatorskich projektów z zastosowaniem najnowszych zdobyczy technologii, w dodatku dostępnych w przystępnej cenie. Toyota wybrała jednak ten moment na wprowadzenie do sprzedaży kolejnej, dziewiątej generacji znanego modelu Corolla. Całkowicie odrębna od poprzedniego niezgrabnego modelu stylizacja zwróciła uwagę potencjalnych nabywców. Kompaktowa Toyota nawet w chwili debiutu z pewnością nie rzucała się nachalnie w oczy, jednak wyglądała świeżo. Po kilku latach obecności na rynku linie karoserii nie zestarzały się zbytnio i nadal mogą się podobać. A to już jest duży atut na rynku wtórnym.

      Toyota Corolla E12 Nowinki widać było także w środku. I nie chodzi tylko o ładnie zaprojektowany kokpit. Japońskie samochody zawsze słynęły z co najwyżej przeciętnej jakości materiałów wykończeniowych. W Corolli produkowanej od 2001 r. tworzywa sztuczne są o wiele lepsze niż te zastosowane w poprzednim modelu. Można jedynie mieć zastrzeżenia co do jakości ich montażu - użytkownicy sygnalizują trzaski dochodzące z tablicy przyrządów po kilku latach eksploatacji. Za to materiały wykończeniowe są odporne na zarysowania i zwykle, mechaniczne zużycie.

      Toyota Corolla E12 Toyota Corolla nie wyróżnia się zbytnio na de konkurentów obszernością wnętrza. Została zaprojektowana bardziej dla czterech niż dla pięciu dorosłych osób. Gdy autem podróżuje czwórka pasażerów, nikt .nie powinien narzekać na ciasnotę. W przypadku wersji hatchback może jednak zabraknąć przestrzeni na bagaże -za tylną kanapą mieszczą się jedynie pakunki o objętości do 290 l. To wyraźnie mniej niż oferują kompaktowi konkurenci. Większy bagażnik mamy do wykorzystania w sedanie - 437 l oraz w kombi - 402 l. Najbardziej praktyczną wersją jest minivan Verso z bagażnikiem o pojemności 415 l.

      Toyota Corolla E12 Zbyt twardo dostrojone zawieszenie to - zdaniem części użytkowników - jedyny uszczerbek na komforcie podróży Corolla. W efekcie kompaktową Toyota można dynamicznie przejechać slalom, ale mocno odczuwalne będą nierówności polskich dróg. Ciekawostką jest, że to jeden z niewielu samochodów, w którym użytkownicy nie skarżą się na przedwczesne zużycie zawieszenia. Układ hamulcowy działa efektywnie, jednak problemem są zbyt szybko zużywające się tarcze i klocki hamulcowe.
Użytkownicy zadowoleni są szczególnie z silników o pojemności 1,6 l i mocy 110 KM. Cenią je głównie za dość dobrą dynamikę i umiarkowane zapotrzebowanie na paliwo - auto wyposażone w taką jednostkę napędową potrzebuje około 8 l paliwa na przejechanie 100 kilometrów w ruchu miejskim. Silnik o mniejszej pojemności - 1,4 l także należy do oszczędnych (średnio spala ok. 6 l/100 km), ale tylko podczas spokojnej jazdy. Gdy zaczniemy używać górnych zakresów prędkości obrotowych, spalanie wzrasta nawet o 1-1,5 l/100 km. Dodatkowym pocieszeniem jest fakt, że jednostki napędowe dobrze znoszą eksploatację na LPG. Zalecane jest jednak stosowanie w nich nowoczesnych, sekwencyjnych instalacji. Na rynku wtórnym można znaleźć także egzemplarze z instalacjami gazowymi zamontowanymi w ASO.

      Toyota Corolla E12 Przed zakupem używanej Toyoty Corolli należy dokonać standardowych oględzin samochodu. Trudno w tym aucie wskazać typowe usterki. W prezentowanym na zdjęciach egzemplarzu awarii uległo np. gniazdo anteny dachowej, przedwcześnie zużyły się amortyzatory. Awarie te jednak nie powtarzają się w innych egzemplarzach. Na rynku używanych większość wystawionych na sprzedaż aut miała tylko jednego właściciela. Ponadto samochody były serwisowane w ASO. Szczególną uwagę radzimy zwrócić na przebieg i kolor auta. Corollę były chętnie kupowane przez firmy. Trzon floty stanowiły najczęściej auta w kolorze białym. Takie egzemplarze, mimo że były regularnie serwisowane w ASO, mogą okazać się nadmiernie wyeksploatowane.

Na podstawie tekstu: Tomasza Korniejewa (Motor 3/2006)

Poniżej kilka zdjęć, tapet na pulpit samochodu Toyota Corolla E12.

Toyota Corolla E12

Kobiece spojrzenie...

Copyright © 2006 - Resmoto.com - Prawa zastrzeżone.
Artykuły i publikacje są własnością resmoto.com. Zabrania się na wykorzystywanie w/w materiałów bez zgody Resmoto.com.