--> Toyota --> opisy --> Corolla -->

Toyota | prezentacje | testy | samochody nowe i używane

Toyota Corolla, galerie i tapety. Wady i zalety.

05.06.2008 |  Nowa Toyota Corolla, nowa nazwa.
Toyota Corolla Od ponad 40 lat corolla jest dla koncernu Toyoty motorem napędowym i jednocześnie źródłem dużych dochodów. Wchodząca właśnie do sprzedaży 10 generacja tego modelu ma duże szansę osiągnąć jeszcze większy sukces niż poprzednie.
Historia Corolli jest imponująca. Pierwszy model pojawił się w 1966 roku, natomiast schodzący właśnie model produkowany był w 16 fabrykach i sprzedawany na 140 rynkach. Co godzinę z taśmy montażowej zjeżdżało 90 nowych aut. Dziesiąta już generacja Corolli z pewnością poprawi ten wynik.
Najnowsza Corolla to nie modernizacja poprzedniego modelu, tylko zupełnie nowy samochód opracowany od podstaw. Oprócz podwozia, wnętrza i nadwozia, pojawiła się również nowa nazwa. Gama Corolli składa się obecnie z sedana o takiej nazwie i hatchbacka, który nazywa się Auris i adresowany jest przede wszystkim do ludzi młodych, dla których poprzednie Corolle były zbyt nudne.

      Toyota Corolla Corolla to klasyczne auto bez ekstrawagancji, ale z dynamiczną, nowoczesną i przyjemną dla oka linią nadwozia. Można dostrzec duże podobieństwo do znacznie większej Toyoty Camry, niestety nie oferowanej na naszym rynku. Toyota znacznie urosła w stosunku do poprzednika. Jest dłuższa o 13 cm, (4,54 m długości), więc można było wygospodarować dużo miejsca dla podróżnych i na bagaż. Ma opływową linię nadwozia, a mocno pochylone szyby przednia i tylna podkreślają dynamizm sylwetki. Minusem takiej stylizacji jest mały otwór bagażnika, który pomieści 450 litrów bagażu.
Duży rozstaw osi (2,6 m) umożliwił wygospodarowanie obszernego i wygodnego wnętrza, w którym jest miejsce dla kompletu nawet wysokich osób. Deska rozdzielcza ma klasyczny wygląd, przed kierowcą są dwa tradycyjne okrągłe zegary. ale wykonane w nowoczesnej technice i oprócz podstawowych informacji, czyli prędkości i obrotów, na tarczach wyświetlane są informacje z komputera pokładowego oraz wskaźników poziomu paliwa i temperatury silnika. Tradycyjnie obsługa wszystkich urządzeń i przełączników jest bardzo prosta i czytelna, a jakość zastosowanych materiałów na wysokim poziomie.

      Toyota Corolla Corollę napędzają cztery silniki. Dwa benzynowe 1.4 (97 KM) i 1.6 (124 KM) i dwa diesle 1.4 D-4D (90 KM) i 2.0 D-4D (126 KM). Silniki łączone są, trzema skrzyniami biegów: 5- i 6- biegową mechaniczną i zautomatyzowaną mechaniczną. Zawieszenie Corolli to z przodu kolumny McPherson, natomiast z tyłu belka skrętna.
Mocnym atutem Corolli jest bogate wyposażenie. Auto dostępne jest na naszym rynku w czterech wersjach wyposażeniowych i już w podstawowej (Terra) znajdziemy praktycznie wszystko, czyli ABS, cztery poduszki powietrzne, spryskiwacze reflektorów, dzieloną kanapę, elektrycznie sterowane i podgrzewane lusterka, komputer pokładowy, radio CD i MP3, centralny zamek sterowany pilotem, elektrycznie sterowane przednie szyby, klimatyzację manualną, podgrzewane przednie siedzenia.
Tak wyposażone auto z silnikiem benzynowym 1.4 kosztuje 62 100 zł, a z dieslem - 68 700 zł. Samochody już są w sprzedaży.

Poniżej kilka zdjęć, tapet na pulpit samochodu Toyota Corolla i Toyota Auris.

Toyota Corolla Toyota Corolla Toyota Corolla Toyota Corolla