Home  |   News  |   Testy - prezentacje   |   Dane techniczne  |   Porady  |   Galerie  |   Tuning  |   Download  |   Linki  |   Kontakt
Toyota auta
- Avensis
- Aygo
- Carina
- Celica
- Corolla
- Hilux
- Land Cruiser
- RAV 4
- Starlet
- Yaris

Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Cadillac
Chevrolet
Chrysler
Citroen
Daewoo
Dacia
Daihatsu
Dodge
Ferrari
Fiat
Ford
Honda
Hummer
Hyundai
Infiniti
Jaguar
Jeep
Kia
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lincoln
Lotus
Łada
Maserati
Mazda
Mercedes
Mini
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Pontiac
Porsche
Renault
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Skoda
Smart
SsangYong
Subaru
Suzuki
Toyota
Volkswagen
Volvo

--> Toyota --> opisy --> Land Cruiser -->

Toyota | prezentacje | testy | samochody nowe i używane

Toyota Land Cruiser, galerie i tapety. Wady i zalety.

14.10.2009 |  Toyota Land Cruiser 4.0 3d.
Toyota Land Cruiser Z nazwą Land Cruiser kojarzymy potężną terenówkę, oczywiście w pięciodrzwiowej wersji. Jeśli ktoś rozważa zakup właśnie tego modelu, to przeważnie dlatego, że poszukuje komfortowego pojazdu o przestronnym wnętrzu, ogromnym bagażniku i z oszczędnym, ale mocnym silnikiem Diesla. Prawdę mówiąc, nie ma się czemu dziwić - właśnie taką konfigurację samochodu podpowiada zdrowy rozsądek.

      Toyota Land Cruiser Jednak w ofercie Toyoty nie zabrakło przeciwieństwa tej praktycznej wersji. Land Cruiser w wersji trzydrzwiowej z benzynowym silnikiem 4.0 VVT-i to odważna mieszanka dla nielicznych. Już same parametry silnika wzbudzają emocje. 249 KM sprawiają, że Land Cruiser rozpędza się do 100 km/h w 9,1 sekundy co potrafi wprawić w zakłopotanie wielu innych użytkowników dróg. Potężny moment obrotowy i nadwyżka mocy powodują, że ta Toyota przyspiesza bez ociągania się w każdych warunkach. Do charakteru silnika pasuje automatyczna skrzynia biegów (do tej jednostki nie przewidziano manualnej). Co ciekawe, olbrzymi silnik V6 jest nie tylko bardzo mocny i ma przyjemne brzmienie, ale także jest stosunkowo oszczędny. W ruchu miejskim potrzebuje bowiem średnio 16 l/100 km, a w trasie o 3-4 litry mniej. W relacji do parametrów auta, to akceptowalne wartości. Mimo wszystko, sensowniejszy jest wybór udanego trzylitrowego diesla.

      Toyota Land Cruiser Podobnie wygląda sytuacja z nadwoziem. Jedyne, co przemawia na korzyść wersji trzy drzwiowej, to zdecydowanie większa poręczność w ruchu miejskim i w terenie. Jej mankamenty to mniejszy bagażnik i, co oczywiste, ograniczona funkcjonalność. Zajmowanie miejsc na tylnej kanapie wymaga od pasażerów zwinności i koordynacji ruchów.
Jednak najistotniejszym argumentem przemawiającym na niekorzyść opisywanego modelu jest jego cena. Land Cruiser 4.0 V6 w wersji trzydrzwiowej kosztuje dokładnie tyle samo (200 tys. zł), co pięciodrzwiowy diesel z identycznym wyposażeniem. Wybór okazuje się więc wyjątkowo prosty, co widać zresztą na drogach.

Na podstawie tekstu: Wojciecha Jurko (Motor 22/2005)

Poniżej kilka zdjęć, tapet na pulpit samochodu Toyota land Cruiser.

Toyota Land Cruiser Toyota Land Cruiser Toyota Land Cruiser Toyota Land Cruiser

Toyota Land Cruiser Toyota Land Cruiser

Kobiece spojrzenie...
Copyright © 2006 - Resmoto.com - Prawa zastrzeżone.
Artykuły i publikacje są własnością resmoto.com. Zabrania się na wykorzystywanie w/w materiałów bez zgody Resmoto.com.