Home  |   News  |   Testy - prezentacje   |   Dane techniczne  |   Porady  |   Galerie  |   Tuning  |   Download  |   Linki  |   Kontakt
Volkswagen auta
- Bora
- Caravelle
- Fox
- Golf
- Jetta
- Lupo
- New Beetle
- Passat
- Polo
- Sharan
- Transporter

Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Cadillac
Chevrolet
Chrysler
Citroen
Daewoo
Dacia
Daihatsu
Dodge
Ferrari
Fiat
Ford
Honda
Hummer
Hyundai
Infiniti
Jaguar
Jeep
Kia
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lincoln
Lotus
Łada
Maserati
Mazda
Mercedes
Mini
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Pontiac
Porsche
Renault
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Skoda
Smart
SsangYong
Subaru
Suzuki
Toyota
Volkswagen
Volvo

--> volkswagen --> opisy --> beetle -->


Volkswagen | prezentacje | testy | samochody nowe i używane

Volkswagen Beetle, galerie i tapety. Wady i zalety.

20.01.2009 |  Volkswagen New Beetle 2.0
Volkswagen Beetle Poprzedni samochód, który nazywano "garbusem", wyprodukowano w liczbie 21 min egzemplarzy, a końca jego produkcji (w Meksyku) wciąż nie widać. Ale oto na rynku pojawia się nowy - New Beetle. Nie chce być jednak następcą starego "garbusa", on chce stworzyć nowy trend. I co powiecie? Rzesze nowych "beetlesów" rosną z dnia na dzień! Tysiące zakochanych w nowym autku kobiet nie pozwalają powiedzieć o nim złego słowa. Właściwie o wiele sensowniej byłoby go nazywać "Golf coupe", bo pod niebywale oryginalną "skorupą" siedzi cały - i to nawet nie przerabiany Golf. Z przodu Beetle oferuje swym pasażerom tyle miejsca co van (szczególnie nad głowami), za to z tyłu przypomina auto sportowe. A jeszcze dalej, za tylnymi siedzeniami, wręcz rozczarowuje: 209 l bagażnika. Dla porównania: Golf ma możliwość przewiezienia 330 I ładunku. Tu w niczym nie pomoże nawet zamontowany seryjnie, sławetny i na zawsze chyba związany z "garbusem" wazonik na kwiaty. Po prostu nowy Beetle może jest samochodem urokliwym, ale za to na pewno kompletnie niepraktycznym.

      Volkswagen Beetle Kryjący się pod wdzięcznie zaokrągloną maską dwulitrowy silnik także jest jednym z powszechnie stosowanych "klocków" w tej układance Volkswagena. Nie jest jednostką specjalnie mocną (170 Nm), za to o wiele bardziej paliwożerną (9,6 I benzyny 95-oktanowej na 100 km) od kosztującej tyle samo wersji TDI (210 Nm, 6,3 I oleju napędowego na 100 km). Za to jego 115 KM w każdym zakresie obrotów oferuje przyzwoity temperament - silnik z chęcią wchodzi na obroty i ma równomiernie rozłożoną moc.
Na taśmie "bitla" w Meksyku montuje się bardzo nowoczesne wyposażenie: cztery poduszki powietrzne, ABS i ESP są w standardzie. Standardem jest także droga hamowania nie do przyjęcia w porównaniu z Golfem - nie mówiąc już o cenie samego "bitla" (41,3 m od 100 km/h).
Nowy "garbus" przemieszcza się po najgładszym nawet asfalcie wyraźnie twardziej od Golfa i niezbyt dostojnie. Przyczyną jest jego seryjne "obuwie" - opony są niskoprofilowe: 205/55 R 16.Co bardziej sportowo nastawieni do życia "beetlesi" będą z tego zadowoleni, nie będzie im wtedy nawet brakować elektrycznego sterowania szyb. Bo jak już ktoś je chce mieć, musi je sobie specjalnie zamówić, w pakiecie, wraz z centralnym zamkiem i podłokietnikiem. Za 825 DEM.

      Volkswagen Beetle New Beetle rusza w tym roku na podbój naszego rynku, ale przewidziana dla niego cena (złotówkowa równowartość 47 tys. DEM) już na samym wstępie zdecydowanie odcina niebrzydkiemu przecież samochodzikowi drogi do tytułu wozu kultowego.
Jesteście gotowi na wszelkie poświęcenia, żeby wreszcie mieć auto z charakterem, superoryginalne i różniące się od innych? Ale za to rozsądek mówi zdecydowanie "nie!" I też ma rację. Krótko mówiąc: auto jest piękne, kompletnie niepraktyczne, odcina się od wszystkich innych pojazdów na ulicy i chwyta za serce, ale za koszmarne pieniądze. I nie ma mądrych, nie jesteśmy tu w stanie nikomu podpowiedzieć, jak postąpić.

Na podstawie tekstu: (AŚ 10/1999)

Poniżej kilka zdjęć, tapet na pulpit samochodu Volkswagen New Beetle.

Volkswagen Beetle Volkswagen Beetle

Copyright © 2006 - Resmoto.com - Prawa zastrzeżone.
Artykuły i publikacje są własnością resmoto.com. Zabrania się na wykorzystywanie w/w materiałów bez zgody Resmoto.com.