Home  |   News  |   Testy - prezentacje   |   Dane techniczne  |   Porady  |   Galerie  |   Tuning  |   Download  |   Linki  |   Kontakt
Volkswagen auta
- Bora
- Caravelle
- Fox
- Golf
- Jetta
- Lupo
- New Beetle
- Passat
- Polo
- Sharan
- TransporterAlfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Cadillac
Chevrolet
Chrysler
Citroen
Daewoo
Dacia
Daihatsu
Dodge
Ferrari
Fiat
Ford
Honda
Hummer
Hyundai
Infiniti
Jaguar
Jeep
Kia
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lincoln
Lotus
Łada
Maserati
Mazda
Mercedes
Mini
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Pontiac
Porsche
Renault
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Skoda
Smart
SsangYong
Subaru
Suzuki
Toyota
Volkswagen
Volvo

--> volkswagen --> opisy --> caravelle -->


Volkswagen | prezentacje | testy | samochody nowe i używane

Volkswagen Caravelle, galerie i tapety. Wady i zalety.

16.12.2008 |  Volkswagen Caravelle 2.8 V6.
Volkswagen Caravelle T4 Czy osiem osób może podróżować szybko i wygodnie? Tak, ale pod warunkiem, że mają do dyspozycji luksusowego vana. Takiego jak Volkswagen Caravelle.
Nawet samochód bazujący na modelu dostawczym może mieć sportowy wygląd. Aluminiowe felgi i przyciemniane szyby oraz okrągłe reflektory to elementy wyróżniające ten model z tłumu innych vanów. Karoseria skrywa poprawnie wyprofilowane fotele umożliwiające długą podróż bez obawy o stan kręgosłupa. Siedzenia drugiego i trzeciego rzędu można zdemontować w celu powiększenia przestrzeni ładunkowej, ale ich odczepienie to skomplikowana czynność. Szkoda tylko, że pozytywny obraz pojazdu psują trzaski dochodzące z okolic przesuwanych drzwi.

      Volkswagen Caravelle T4 Zastosowana jednostka napędowa czyni z auta szybki środek lokomocji. Napęd na przednie koła przenoszony jest za pomocą 4-biegowego automatu, który potrzebuje niestety chwili, by zareagować na mocne dodanie gazu. Silnik pracuje w miarę cicho i przypomina o sobie wzmożonym hałasem tylko na wyższych obrotach. Podczas jazdy z większymi prędkościami uciążliwe stają się odgłosy wiatru owiewającego wysoką karoserię.
Przy mocy ponad 200 KM nawet ten dwutonowy kolos sprawnie porusza się po ulicach miast, a wyprzedzanie wychodzi mu nadzwyczaj łatwo. Zużycie paliwa jest wysokie. W mieście potrzeba około 19, a na trasie 13 litrów na 100 kilometrów. Jednak zważywszy na osiągi i kanciastą sylwetkę auta, można je zaakceptować.
Obniżone zawieszenie o sportowej charakterystyce w połączeniu z szerokimi oponami powoduje, że samochód "tańczy" na drodze podczas przejeżdżania kolein. Objaw ten nie jest na szczęście na tyle silny, by wykraczać poza granice bezpieczeństwa.

      Volkswagen Caravelle T4 Jak przystało na luksusowego vana Caravelle poprawnie tłumi wszelkie nierówności drogi. Wyposażeniem samochód nie rozpieszcza swojego właściciela. Testowana wersja ma wyposażenie poszerzone w stosunku do wersji standardowej i kosztuje aż 263 tysiące złotych. Ceny nie tłumaczy nawet bogate wyposażenie dodatkowe, które objęło między innymi drugą poduszkę, ABS, ESP elektryczne sterowanie szyb i lusterek. Na pokładzie znalazła się także klimatyzacja, nawigacja satelitarna oraz zmieniarka CD.
Dobre osiągi, wysoki komfort podróżowania i bogate wyposażenie to niezaprzeczalne atuty tego auta. Jednak cena i wysokie koszty utrzymania skutecznie studzą zapały większości potencjalnych nabywców.

Na podstawie tekstu: (A¦ 47/2001)

Poniżej kilka zdjęć, tapet na pulpit samochodu Volkswagen Caravelle T4.

Volkswagen Caravelle T4 Volkswagen Caravelle T4 Volkswagen Caravelle T4 Volkswagen Caravelle T4

Volkswagen Caravelle T4 Volkswagen Caravelle T4 Volkswagen Caravelle T4


Copyright © 2006 - Resmoto.com - Prawa zastrzeżone.
Artykuły i publikacje są własnością resmoto.com. Zabrania się na wykorzystywanie w/w materiałów bez zgody Resmoto.com.