Home  |   News  |   Testy - prezentacje   |   Dane techniczne  |   Porady  |   Galerie  |   Tuning  |   Download  |   Linki  |   Kontakt

Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Cadillac
Chevrolet
Chrysler
Citroen
Daewoo
Dacia
Daihatsu
Dodge
Ferrari
Fiat
Ford
Honda
Hummer
Hyundai
Infiniti
Jaguar
Jeep
Kia
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lincoln
Lotus
Łada
Maserati
Mazda
Mercedes
Mini
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Pontiac
Porsche
Renault
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Skoda
Smart
SsangYong
Subaru
Suzuki
Toyota
Volkswagen
Volvo

Porady związane z motoryzacją, wskazówki i pomoc dla kierowców.

Jak to naprawić, jak usprawnić, jak uniknąć kłopotów.

29.01.2001 |  Czujniki parkowania.
Czujnik parkowania, cofania Czy czujniki parkowania to potrzebny element wyposażenia, czy tylko zbędny dodatek?
Współczesne samochody mają coraz więcej układów elektronicznych, mających ułatwiać nam codzienną eksploatację. Jednym z takich urządzeń są czujniki parkowania, które bardzo przydają się w nowoczesnych samochodach Powodem takiego stanu jest coraz bardziej wymyślna stylistyka, opadające pod dużym kątem tylne szyby, grube słupki dachowe i wysokie bagażniki. Wszystko to sprawia, że precyzyjne parkowanie na ciasnych parkingach jest coraz trudniejsze, a w niektórych modelach nawet niemożliwe bez pomocy drugiej osoby. Warto więc zainwestować w czujniki parkowania, gdyż ich zakup jest tańszy od naprawy blacharskiej.
Parkowanie z czujnikami jest znacznie łatwiejsze i bezpieczniejsze, ale nie zwalnia nas od zachowania szczególnej ostrożności oraz kontrolowania, co dzieje się za samochodem. Czujniki te nie zwalniają bowiem kierowcy z myślenia, a tylko mają pomóc w wykonaniu tego manewru.

      Czujnik parkowania, cofania Czujniki można zamontować do każdego samochodu w każdym momencie eksploatacji. Mogą być oryginalne, czyli dedykowane przez producenta lub uniwersalne. Fabryczne czujniki to dobre rozwiązanie, ale - niestety - i drogie. Zaletą ich jest wyświetlanie informacji np. na fabrycznym radiu. Szeroka jest oferta czujników uniwersalnych pasujących do wielu modeli, samochodów. Pod względem skuteczności działania nie odbiegają od fabrycznych, a w niektórych przypadkach nawet je przewyższają. Oferta rozpoczyna się od najprostszych zestawów z informacją tylko dźwiękową, a kończy na czujnikach przednich i tylnych z wyświetlaczem graficznym i dźwiękowym.
Montaż czujników nie jest trudny, ale wymaga dokładności, ponieważ trzeba wywiercić w zderzaku kilka otworów, więc błędów nie da się już naprawić. Konieczne jest zdemontowanie zderzaka oraz elementów tapicerki. Czas montażu wynosi od dwóch do ośmiu godzin.

Na podstawie tekstu: Grzegorza Burdy.

Copyright © 2006 - Resmoto.com - Prawa zastrzeżone.
Artykuły i publikacje są własnością resmoto.com. Zabrania się na wykorzystywanie w/w materiałów bez zgody Resmoto.com.