Home  |   News  |   Testy - prezentacje   |   Dane techniczne  |   Porady  |   Galerie  |   Tuning  |   Download  |   Linki  |   Kontakt

Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Cadillac
Chevrolet
Chrysler
Citroen
Daewoo
Dacia
Daihatsu
Dodge
Ferrari
Fiat
Ford
Honda
Hummer
Hyundai
Infiniti
Jaguar
Jeep
Kia
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lincoln
Lotus
Łada
Maserati
Mazda
Mercedes
Mini
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Pontiac
Porsche
Renault
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Skoda
Smart
SsangYong
Subaru
Suzuki
Toyota
Volkswagen
Volvo

Porady związane z motoryzacją, wskazówki i pomoc dla kierowców.

Jak to naprawić, jak usprawnić, jak uniknąć kłopotów.

29.01.2001 |  Czy warto kupić auto po wypadku?
Uszkodzone, po wypadku Zakup uszkodzonego samochodu to prawdziwa loteria. Na pozór atrakcyjny zakup może okazać się zupełnie chybionym, gdy koszt naprawy przewyższą wartość rynkową samochodu. Decydując się na zakup takiego auta należy zachować dużą ostrożność i najlepiej podeprzeć się opinią fachowca.
Samochody powypadkowe znajdują w naszym kraju bardzo wielu nabywców ze względu na atrakcyjną cenę. Nie każdy jest wrakiem, który trzeba omijać z daleka. Aby nie dać się nabić w przysłowiową butelkę, zakupu samochodu po padku należy dokonywać, w obecności blacharza, który z dużym prawdopodobieństwem jest w stanie określić stopień uszkodzeń oraz koszty naprawy. Samochód z uszkodzonym błotnikiem czy zagiętymi drzwiami, po wymianie elementów na nowe w niczym nie ustępuje modelowi bezwypadkowemu. Natomiast jeśli uszkodzone są podłużnice, podłoga, dach lub inne ważne i nośne elementy nadwozia, lepiej zrezygnować z zakupu, nawet jeśli cena jest superatrakcyjna.

      Uszkodzone, po wypadku Brak uszkodzeń nadwozia nie jest gwarancją, że całe auto jest w dobrym stanie, ponieważ może być uszkodzone podwozie. Doprowadzenie go do sprawności, czyli wymiana ramy pośredniej zawieszenia, wahaczy, amortyzatorów i innych elementów, może sporo kosztować.
Jeśli kupujemy nietypowy model, warto wcześniej sprawdzić, jaka jest dostępność zamienników, a gdy ich nie ma, to jakie są ceny części oryginalnych. Należy również wziąć pod uwagę, że nawet do popularnego modelu będziemy zmuszeni kupić znacznie droższe części oryginalne, ponieważ zamienniki nie występują.
Dotyczy to w szczególności układów bezpieczeństwa oraz wyposażenia wnętrza. Jeśli poduszki powietrzne eksplodowały, trzeba liczyć się z bardzo dużymi wydatkami, gdyż oprócz poduszek trzeba wymienić komputer i czujniki zderzenia, a w niektórych modelach również deskę rozdzielczą i podsufitkę, ponieważ poduszki niszczą te elementy.

Na podstawie tekstu: Grzegorza Burdy.

Copyright © 2006 - Resmoto.com - Prawa zastrzeżone.
Artykuły i publikacje są własnością resmoto.com. Zabrania się na wykorzystywanie w/w materiałów bez zgody Resmoto.com.