Home  |   News  |   Testy - prezentacje   |   Dane techniczne  |   Porady  |   Galerie  |   Tuning  |   Download  |   Linki  |   Kontakt

Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Cadillac
Chevrolet
Chrysler
Citroen
Daewoo
Dacia
Daihatsu
Dodge
Ferrari
Fiat
Ford
Honda
Hummer
Hyundai
Infiniti
Jaguar
Jeep
Kia
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lincoln
Lotus
Łada
Maserati
Mazda
Mercedes
Mini
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Pontiac
Porsche
Renault
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Skoda
Smart
SsangYong
Subaru
Suzuki
Toyota
Volkswagen
Volvo

Porady związane z motoryzacją, wskazówki i pomoc dla kierowców.

Jak to naprawić, jak usprawnić, jak uniknąć kłopotów.

29.01.2001 |  Części regenerowane.
Pompa wtryskowa Części regenerowane można podzielić na dwie grupy. Do pierwszej należą części regenerowane przez producentów, natomiast do drugiej regenerowane przez niezależne, ale wyspecjalizowane warsztaty. W przypadku tych pierwszych zawsze mamy gwarancję wysokiej jakości, natomiast w drugim przypadku musimy postępować ostrożnie, gdyż nie zawsze regeneracja dokonana przez rzemieślników jest na wysokim poziomie.
Części regenerowanych przez producentów nie należy się bać, a wręcz przeciwnie, warto je kupować zamiast nowych. A jest w czym wybierać. Wiele firm ma w ofercie regenerowane turbosprężarki, alternatory, rozruszniki, wtryskiwacze, pompy wtryskowe, skrzynie biegów, sprężarki A/C, półosie napędowe, sprzęgła i wiele innych często i szybko zużywających się elementów. Głównym argumentem przemawiającym za nimi jest znacznie niższa cena, nawet o połowę, przy zachowaniu jakości i trwałości takiej jak w przypadku nowych.

      Turbo sprężarka Części te są bowiem objęte taką samą gwarancją jak nowe elementy. Regeneracja fabryczna polega bowiem na wymianie wszystkich elementów, które ulegają zużyciu. W wielu przypadkach siara pozostaje tylko obudowa.
Kupując części regenerowane, działamy również proekologicznie, gdyż nie trafiam one na śmietnik. Ponadto w porównaniu do produkcji nowego podzespołu, podczas regeneracji zaoszczędza się do 90 proc. surowców naturalnych oraz zużywa znacznie mniej energii. Części regenerowane oferują nie tylko producenci samochodów i części (np. Bosch), ale również Fota i Inter Cars, czyli najwięksi dystrybutorzy części w Polsce.
Ostrożnie należy podchodzić do części regenerowanych przez rzemieślników, gdyż mogą być kiepskiej jakości oraz - co gorsze - zagrażać bezpieczeństwu. Oczywiście, większość warsztatów wykonuje regenerację solidnie z zastosowaniem elementów od renomowanych producentów, ale przed oddaniem podzespołu do regeneracji należy sprawdzić renomę warsztatu,
W większości przypadków ceny części regenerowanych będą jeszcze niższe jeśli zwrócimy starą część. W niektórych przypadkach jest to nawet warunek konieczny. Zwracane podzespoły nie mogą być jednak zdekompletowane i nie mogą mieć uszkodzeń mechanicznych nie wynikających z normalnej eksploatacji.

Na podstawie tekstu: Grzegorza Burdy.

Copyright © 2006 - Resmoto.com - Prawa zastrzeżone.
Artykuły i publikacje są własnością resmoto.com. Zabrania się na wykorzystywanie w/w materiałów bez zgody Resmoto.com.